کد خبر ۶۷۵۵۱ انتشار : ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۷

60 درصد صنعت چوب و مبلمان کشور در استان قم تولید می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم تکمیل نشدن زنجیر تولید را مهمترین عامل در عدم استفاده از مزایای ارزش افزوده صنعت چوب در قم دانست و گفت: بیش از 60 درصد از تولیدات چوب و مبلمان کشور در استان قم تولید و به استان های دیگر صادر می شود.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، امیر طیبی نژاد عصر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: قم یکی از قطب ها و مراکز اصلی صنعت چوب در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه قم یکی از ظرفیت های اصلی صنعت تولید ذغال در کشور است، گفت: در استان قم در مجموع 37 واحد فعال در زمینه تولید ذغال وجود دارد که برخی از این واحدها در حاشیه روستاهای استان شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم حجم تولیدات ذغال در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: حقیقت این بوده که در حال حاضر نیاز ذغال بسیاری از شهرهای کشور حتی شهرهای شمالی کشور از طریق قم تامین می شود.

طیبی نژاد با اشاره به عدم ساماندهی واحدهای تولید ذغال در استان قم ابراز کرد: در استان قم 5 ناحیه صنعتی در حاشیه روستاها احداث شده اما هنوز اراضی خاصی برای استقرار واحدهای تولید ذغال احداث نشده است.

وی با تاکید بر ظرفیت و حجم تولیدات بسیار بالای قم در زمینه چوب و مبلمان عنوان کرد: بیش از 60 درصد از تولیدات چوب و مبلمان کشور در استان قم تولید و به استان های دیگر صادر می شود، قم یکی از قطب ها و مراکز اصلی صنعت چوب و مبلمان در کشور است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم فرار مالیاتی را مهمترین عامل فعالیت واحدهای غیرمجاز تولید ذغال در قم دانست و ابراز کرد: دلیل اصلی  فعالیت کوره های غیرمجاز زغال پزی در قم به دلیل فرارهای مالیاتی و پرداخت مباحث مربوط به ارزش افزوده است.

طیبی نژاد تکمیل نشدن زنجیر تولید را مهمترین عامل در عدم استفاده درست از مزایای ارزش افزوده صنعت چوب در قم قلمداد کرد و تاکید کرد: یکی از مشکلات اساسی استان قم در زمینه چوب و مبلملن به دلیل عدم تکمیل زنجیره های تامین و تولید در این صنعت مهم استان است.

‌اعطای تسهیلات به متقاضیان راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در قمزمزمه‌های تک‌رقمی شدن نرخ دلارقم| 2400 دانشجو در دانشگاه مفید مشغول تحصیل هستند

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com