کد خبر ۶۷۶۴۷ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰

22 پاتوق‌‌ افراد مسئله‌دار در قم بسته شد

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به وجود برخی اماکن غیرمجاز و شکل‌گیری پاتوق‌های افراد مسئله‌دار در سطح استان گفت: ‌با همکاری دستگاهاهی ذی‌ربط 22 مرکز غیرمجاز بسته‌ شده است
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سردار عبدالرضا آقاخانی ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، با اشاره به کاهش 10 درصدی تصادفات استانی اظهار داشت: مسائل ترافیکی یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان در استان بوده که شورای ترافیک باید مستحکم‌تر باشد و این دغدغه تنها با عنصر راهور قابل‌حل نیست.

وی با بیان اینکه 72 درصد پرونده‌های انتظامی منجر به مصالحه شده است، افزود: مردم، علما و مسئولان استانی ارتقای امنیت اخلاقی و مبارزه با مواد مخدر در قم را دغدغه دارند که برای این منظور در ارتقای امنیت اخلاقی گشت‌های امربه‌معروف، گشت‌های پیاده و ایستگاه‌های ثابت در نظر گرفته‌شده است.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اهتمام پلیس در مبارزه با مواد مخدر در استان ابراز کرد: هماهنگی‌هایی در این زمینه با شورای مبارزه با مواد مخدر استان انجام‌شده و کشفیات در 8 ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش‌یافته است.

وی با انتقاد از نبود ظرفیت لازم در کمپ‌های ترک اعتیاد استان تصریح کرد: استان درزمینهٔ ظرفیت کمپ‌های ترک اعتیاد ضعیف است و نیاز به افزایش این کمپ‌ها در استان احساس می‌شود، چراکه این کمپ‌ها گنجایش لازم را نداشته و کفاف معتادان پرخطر را هم نمی‌دهد.

آقاخانی با گلایه‌مندی از دستگاه‌های فعال در عرصه‌های فرهنگی در استان عنوان کرد: 26 دستگاه درزمینهٔ امربه‌معروف وظیفه داشته و پلیس دستگاهی با وظایف مشخص است و باید رسانه‌ها از دستگاه‌ها مطالبه کنند چراکه برخورد با بدحجابی صرفاً با کار عملیاتی قابل‌حل نیست.

وی برخورد با اراذل‌واوباش را مدنظر قرار داد و گفت: اراذل‌واوباش در قم جایی ندارند و پلیس واهمه‌ای در برخورد با آنان نداشته و در خط مقدم مبارزه با آن هستیم و برخورد قاطعی با همکاری سیستم قضایی در این رابطه داریم.

فرمانده انتظامی استان قم با انتقاد از عدم راه‌اندازی دوربین‌های ترافیکی سطح شهر یادآور شد: شورای ترافیک استان باید مستحکم‌تر به مسائل ورود کند چرا که تنها پلیس راهور توانایی مشکلات ترافیکی استان را ندارد، همچنین باید فرهنگ‌سازی در دستور کار دستگاه قرار گیرد.

بیش از 2300 واحد صنعتی با ایجاد اشتغال 53 هزار نفر در استان قم فعالیت می‌کنندقم| ‌معضلات حوزه عفاف و حجاب هر روز بدتر از گذشته می‌شودقم| برخی دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود در زمینه عفاف و حجاب عمل نمی‌کنند

وی با اشاره به وجود برخی اماکن غیرمجاز و شکل‌گیری پاتوق‌های افراد مسئله‌دار در سطح استان قم اضافه کرد: برخی از این اماکن آسایش مردم را به هم زده است که باید توسط اتحادیه‌ها موارد احصا تا پلیس ورود کند که در این مدت 22 مرکز غیرمجاز بسته‌ شده است.

آقاخانی ارزش کالاهای کشف‌شده قاچاق در قم را در سال جاری بیش از 13 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: از استان قم به عنوان استان قرمز درزمینهٔ قاچاق یاد می‌شود که با همکاری دستگاه‌های مختلف و مردم بیش از 13 میلیارد تومان کالای قاچاق در کنار دستگیری دلالان ارز و کشف ارزهای تقلبی در سال جاری بوده است.

وی با گلایه‌مندی از کم‌کاری دستگاه‌های مختلف در زمینهٔ پیشگیری از سرقت در قم اظهار داشت: 25 دستگاه مکلف به مشارکت در پیشگیری از سرقت هستند که متأسفانه برخی از آن‌ها از مسئولیت خود کوتاهی می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان قم از برگزاری طرح رضویون با همکاری سپاه پاسداران خبر داد و گفت: از اواخر ماه جاری این طرح برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در سطح استان قم برگزار می‌شود.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com