کد خبر ۶۷۷۷۴ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲
شیخ عبدالله دقاق:

ما خواستار اجرای انتخابات آزاد در بحرین هستیم/آل خلیفه کابینه و دولت جدید را طبق اراده مردم انتخاب کند

نماینده شیخ عیسی قاسم در ایران و رئیس حوزه علمیه بحرینی ها در قم با اشاره به اینکه آل خلیفه کابینه و دولت جدید را طبق اراده مردم انتخاب کند، گفت: ما خواستار اجرای انتخابات آزاد در بحرین هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قم فردا، شیخ عبدالله دقاق پیش از ظهر امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود با عنوان بحرین قیام مظلوم با اشاره به اینکه آل خلیفه از مناطق دیگر به بحرین منتقل شده اند، اظهار داشت: آل خلیفه 230 سال است که در بحرین حکومت می کنند و از آن زمان ظلم در بحرین  بی داد می کند.

وی ادامه داد: طبق نظر کارشناسان هر 10 سال انقلابی در بحرین رخ می دهد که در این انقلاب برای ایجاد عدالت و سهم خواهی مردم می باشد.

نماینده شیخ عیسی قاسم در ایران با اشاره به اینکه از سال 2011 انقلابی در بحرین شروع شد که امروز هفت سال از عمران می گذرد، گفت: انتخابات مجلس و شورای شهری که در روزهای گذشته در بحرین برگزار شد بیشتر شبیه شوخی می باشد؛ رژیم آل خلیفه اعلام کرده است که حضور مردم در این انتخابات 68درصد می باشد در حالی که با رصد نیروهای انقلابی این حضور 28درصد می باشد و با آمار آل خلیفه بسیار تفاوت دارد.

انتخابات اخیر بحرین طبق نظر آل خلیفه بود

وی بیان داشت: ما این انتخابات سوری را محکوم می کنیم چرا که انتخابات مجلس طبق نظر آل خلیفه برگزار شد و این مجلس تحت امر آل خلیفه می باشد تا قوانینی را تصویب کنند که موافق خود آنها می باشد.

شیخ عبدالله دقاق با محکوم کردن حکم اخیر دادگاه رژیم آل خلیفه علیه شیخ علی سلمان، افزود: ما از آل خلیفه می خواهیم انتخاباتی آزاد و زیر نظر سازمان ملل با حضور  رسانه های بین المللی را برگزار کند تا اراده مردم بحرین به دنیا نشان داده شود .

وی اضافه کرد: رژیم آل خلیفه با این نوع احکام به دنبال فشار بر مردم بحرین می باشد؛  شیخ سلمان انتخابات سال 2014 را تحریم کرد و در هفته های قبل هم انتخابات 2018 را هم تحریم کرد و اگر او این کار را نمی کرد و از خواسته خود عقب نشینی می کرد آل خلیفه هم او را آزاد می کرد.

رئیس حوزه علمیه بحرینی ها در قم با اشاره به تاسیس دانشگاه اخیر در بحرین را محکوم می کنیم ، گفت: آل خلیفه با این اقدام در تلاش است بر فضای دینی مردم بحرین حاکمیت داشته باشد و تاثیرات دینی خود را بگذارند، ما از آل خلیفه می خواهیم اجازه بدهند مردم بحرین برای دین و مذهب خود به افراد برجسته مراجعه کنند و در این مورد خود تصمیم بگیرند.

آل خلیفه به دنبال سیطره بر علما و اماکن مذهبی است

وی بیان داشت: ماسیطره مذهب را قبول نداریم؛ ما از رژیم آل خلیفه و حکومت حاکم بر بحرین می خوایم بازسازی مساجد تخریب شده را که 38 مس جد می باشد را پیگیری کند ؛ ما آزادی دین برای همه مذاهب مخصوصا شیعه را مطالبه می کنیم؛ ما فشار بر علما و مردم را محکوم می کنیم؛ آل خلیفه به دنبال سیطره بر علما، حسینیه ها و مساجد است که ما آنها را هم محکوم می کنیم.

شیخ عبدالله دقاق با اشاره به شیخ عیسی قاسم ابراز داشت: این آیت الله مجاهد که تاکنون 4 عمل جراحی داشته است  همه به دلیل محاصره توسط نیروی های آل خلیفه می باشد که ما مسئولیت سلامت این فرد را برعهده آل خلیفه و مخصوصا پادشاه بحرین می دانیم و با اجازه دهند شیخ عیسی بتواند به کشور بازگردد چرا که او اهل این کشور است.

آل خلیفه کابینه و دولت جدید را طبق اراده مردم انتخاب کند

وی خاطرنشان کرد: در انتخاب کابینه فقط 3 وزارت خانه تغییر کرده است که ما این مسئله را نمی پذیریم و اعلام می کنیم که کابینه جدیدی نداریم و بحران های بحرین ادامه خواهد داشت، ما از رژیم آل خلیفه می خواهیم که کابینه و دولتی را بر سرکار بیاورد که بر اساس اراده مردم بحرین باشد.

آل خلیفه تاکنون 700 نفر از مردم اصیل بحرین را سلب تابعیت کرده است

رئیس حوزه علمیه بحرینی ها در قم با اشاره به دادن تابعیت به خارجی ها در بحرین، عنوان داشت: بدون هیچ فاکتوری آل خلیفه در حال دادن تابعیت به خارجی ها می باشد، این مسئله امنیت اجتماعی مردم بحرین را به خطر می اندازد همچنین سلب تابعیت از مردم اصیل بحرین را هم محکوم می کنیم ؛ آل خلیفه تاکنون 700 نفر از مردم اصیل بحرین را سلب تابعیت کرده است؛ متاسفانه خارجی ها بر مردم اصیل بحرین مقدم هستند.

وی تاکید کرد: ما از آل خلیفه می خواهیم با ملت بحرین صلح و آشتی کند و همچنین ما از آنها می خواهیم مجلس موسسان را توسط مردم و آزاد انتخاب کند.

قانون اساسی بحرین را خود پادشاه نوشته است

شیخ عبدالله دقاق ادامه داد: قانون اساسی بحرین توسط خود پادشاه چند سال پیش نوشته شده است و کاملا به نفع خود آنها می باشد و ما این قانون اساسی را قبول نداریم؛ ما خواستار اجرای انتخابات آزاد برای مجلس و پارلمان هستیم.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com