کد خبر ۶۷۸۶۵ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
آیت‌الله سیدمحمد سعیدی امام‌جمعه قم:

موسسه علمی و آموزشی رزمندگان اسلام، هیئت اندیشه ورزی در تراز شهر قم تشکیل دهد

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی گفت: در موسسه رزمندگان هیئت اندیشه ورزی در تراز شهر مقدس قم تشکیل شود تا فعالیت‌های این مرکز فرهنگی-آموزشی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد که خروجی این تحلیل‌ها می‌تواند در متن جامعه تأثیرات مثبت بسیاری را به دنبال داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) ظهر امروز در دیدار با اعضای موسسه علمی و آموزشی رزمندگان اسلام که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه از منظر دین مبین اسلام، رزمنده و رزمندگان دارای ویژگی‌های مهمی هستند، اظهار داشت: آداب رزمنده و رزمندگی همواره باید ترویج شود و فعالیت موسساتی همچون موسسه رزمندگان اسلام از اهمیت برخوردار است.

ایشان تأکید نمودند ویژگی‌های رزمندگی باید به‌صورت ویژه و ریشه‌ای ترویج شود و در موسسه رزمندگان هیئت اندیشه ورزی در تراز شهر مقدس قم تشکیل شود تا فعالیت‌های این مرکز فرهنگی-آموزشی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد که خروجی این تحلیل‌ها می‌تواند در متن جامعه تأثیرات مثبت بسیاری را به دنبال داشته باشد.

آیت‌الله سعیدی در ادامه بیان داشتند: یکی از ویژگی‌های مثبت مؤسسه رزمندگان اسلام می‌تواند استفاده از ظرفیت بالای طلاب و روحانیون باشد و توصیه می‌گردد که با ساماندهی‌های لازم از این ظرفیت بیش‌ازپیش استفاده شود.

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه مباحث سیاسی و جناحی نباید در فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی دخالت داده شود، مطرح کرد: در برابر افراد و گروه‌های مخالف با فعالیت مؤسساتی همچون موسسه رزمندگان باید از شیوه‌های تحمل و تعامل استفاده شود چراکه مسیر مبارزه در جنگ فرهنگی و نرم با جنگ سخت متفاوت است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در پایان تأکید کرد: محتوا و برنامه‌های فعالیت موسسه فرهنگی رزمندگان اسلام باید در حد و اندازه نام این مرکز، مهم و باکیفیت باشد.

همچنین در ابتدای این جلسه امیر امیرگان مدیریت سرپرستی موسسه رزمندگان استان قم ضمن معرفی و ارائه گزارشی از فعالیت‌های این موسسه علمی و آموزشی، محورهای راهبردی و عملیاتی فعالیت‌های این موسسه در جهت تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی، انحصار زدایی در فضای آموزشی کشور و توسعه کمی و کیفی این موسسه در استان قم و حرکت به سمت مدارس مسجد محور را تشریح نمودند.امیرگان اضافه کرد: اکنون مؤسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز دارد و بیش از ۲۰ هزار نفر نیز در آموزشگاه‌های آزاد این مؤسسه در حال سپری کردن دوره‌های آموزشی هستند که با احتساب خانواده‌های آن‌ها باید بگوییم با جامعه مخاطب قابل‌توجهی روبرو هستیم.


مدیر مؤسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام با بیان اینکه گردش مالی کنکور مبلغی نزدیک به ۱۷ هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: مؤسسه‌های مختلف کنکوری از این مبلغ بهره‌مند می‌شوند اما هیچ‌کدام به پیوست فرهنگی موردنیاز فعالیت‌های خود توجه ندارند و اکنون ما به دنبال پر کردن این خلأ هستیم.


وی خاطرنشان کرد: تاکنون مدارسی را با استفاده از ظرفیت هزار طلبه فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها تشکیل داده تا بتوانیم در راستای مشاوره و پشتیبانی کنکور فعالیت‌های لازم را داشته باشیم که اکنون نیز خانواده‌ها از فعالیت این افراد رضایت دارند و طلاب توانسته‌اند با مجموعه‌های کنکوری دیگر نیز رقابت کنند.


امیرگان یادآور شد: زمینی هشت هزار متری در نزدیکی کوه خضر در نظر گرفته تا بتوانیم یک مجتمع بزرگ آموزشی و فرهنگی را ایجاد کنیم و ارائه خدمات به عموم مردم و کارمندان مجموعه‌های مختلف ازجمله خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) و خانواده‌های آن‌ها را رقم بزنیم و به مدارس و دانش‌آموز در طراز انقلاب اسلامی برسیم.

 


وی از گسترش فعالیت‌های مرکز تخصصی کودک مؤسسه رزمندگان اسلام با استفاده از طلاب یادکرد و گفت: امیدواریم با ارائه الگوهای تربیتی بتوانیم در سطح کشور به دستاوردهای جدیدی در حوزه‌های تربیتی و آموزشی برسیم.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com