کد خبر ۶۸۹۷۱ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
صفارهرندی در قم:

"اشرافیت و تجمل‌پرستی" از تهدیدات اساسی انقلاب اسلامی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از کمبود بودجه‌های فرهنگی در کشور گفت: بودجه نهادهای فرهنگی کشور بین یک تا دو درصد از کل بودجه کشور است‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین صفارهرندی پیش از ظهر امروز در همایش بصیرتی که در سالن همایش‌های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: آمریکا درصدد این بود که از ایران سوریه‌ای دیگر بسازد.

وی با اشاره به حوادث دی‌ماه سال 96 افزود: اعتراضات و مطالبه‌های مردمی هرچند در دی‌ماه سال 96 موجه بوده و زمینه‌های مردمی داشت اما منافقان و ضدانقلاب سوار بر اعتراضات شده و سعی کردند تا تأثیرات و روز تاریخی 19 دی‌ماه سال 56 را از یادها ببرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: حادثه تاریخی 19 دی‌ماه سال 56 مردم قم از اهمیت ویژه‌ای در شکل‌گیری انقلاب اسلامی برخوردار است، این اتفاق زمینه قیام‌های متوالی در شهرهای کشور را به وجود آورد.

صفارهرندی تأکید کرد: در روز تاریخی 9 دی‌ماه ثابت شد که پیوند علاقه بین مردم و ارزش‌های اسلامی ریشه در باورهای ملت ایران دارد، سران فتنه با فراخوان تظاهرات در 25 بهمن سال 89 عملاً در مسیر سوریه‌ای شدن ایران گام برداشتند.

وی عنوان کرد: تخریب، ویرانی و فتنه سوریه انتقام جبهه استکبار از محور مقاومت اسلامی بود، طراحی دشمن این بود که با آغاز و حمایت از اعتراضات به‌حق مردمی در مسیر سوریه‌ای شدن ایران حرکت کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سالروز کشف حجاب در 17 دی‌ماه اضافه کرد: فتنه گران و ضدانقلاب خارج نشین قصد داشتند در این روز فتنه‌ای دیگر برپا کنند که با هوشیاری دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ناکام ماندند.

صفارهرندی گفت: اتفاقات سال‌های گذشته ثابت کرده که دشمن می‌خواهد روزهای تاریخی انقلاب اسلامی مانند 9 دی، 19دی، 22 بهمن به دست فراموشی سپرده و جنبه‌های استکبارستیزی این روزهای مهم تاریخی از یادها برود.

وی با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در طول تاریخ و انقلاب اسلامی ابراز کرد: راهبری و هدایت جریانات مردمی مهم‌ترین نقش حوزه‌های علمیه در تاریخ انقلاب اسلامی بوده ، اشرافیت و تجمل‌پرستی از تهدیدات اساسی انقلاب اسلامی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از کمبود بودجه‌های فرهنگی در کشور تأکید کرد: بودجه نهادهای فرهنگی کشور بین یک تا دو درصد از کل بودجه کشور است، بودجه مراکز دینی بسیار محدود و ناچیز است.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com