کد خبر ۶۸۹۷۸ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴

قم| سند الگوی پیشرفت هدایت کننده مسیر پیش‌روی انقلاب اسلامی است

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی سند الگوی پیشرفت را هدایت‌کننده و راهبر اصلی مسیر پیشرفت آینده انقلاب اسلامی دانست.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمدباقر میرباقری عصر امروز در ششمین جلسه کمیته مرکزی بررسی سند الگوی پیشرفت که در فرهنگستان علوم اسلامی برگزار شد اظهار داشت: سند الگوی پیشرفت بیانگر روشنی راه پیش‌روی انقلاب است.

وی با توضیح اینکه نقدها به سند الگوی پیشرفت باید اصلاحی باشد، نه رد کل سند، افزود: در آینده مبهم چگونه باید حرکت کرد، وقتی تفصیل وجود ندارد، باید با نقشه راه جلو رفت، رهبری انقلاب با ابلاغ سند الگوی پیشرفت نشان داد که نقشه راه پنجاه‌ساله نظام چیست.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی ادامه داد: این تدبیر نکاتی در برداشت، اولاً اینکه راه پیشروی انقلاب روشن است، ثانیاً مسیر، رسیدن به تمدن اسلامی است، ثالثاً رقیب ما در مسیر پیشرو، رقبای تمدنی‌اند، چهارم اینکه مراحل  طی شده و مراحل بعدی از انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی را برشمرده‌اند، و در نکته پنجم این است که در این مسیر، فقه حکومتی، علم دینی و الگوی پیشرفت از الزامات این حرکت بیان داشته‌اند.

آیت‌الله میرباقری: صلح پایدار جهانی با توحید و موحد شدن انسان‌ها محقق می‌شودگردهمایی فعالان یادواره‌های شهدای کشور در قم آغاز به‌کار کردروایت آیت‌الله نوری همدانی از قیام 19 دی مردم قم در سال 56

میرباقری با اشاره به نگاه راهبردی رهبری در مدیریت انقلاب و نهادسازی‌های به‌موقع و کارآمد، اضافه کرد: رهبر انقلاب از سال‌ها پیش ساختارهایی را برای پیشبرد هر سه مبحث فقه حکومتی، علم دینی و الگوی پیشرفت ایجاد کرده بودند که امروز ثمرات آن به‌خوبی قابل‌مشاهده است لذا با این نحوه مدیریت، ما به سمت مقصد در حال حرکت هستیم.

وی با اشاره به تحسین و تمجید افراد بیرون از انقلاب و خارج نشین نسبت به مدیریت رهبری، عنوان کرد:کسانی که بیرون از انقلاب هم هستند این روند روبه‌جلو را اذعان دارند، انقلاب اسلامی به‌واسطه مدیریت استراتژیک رهبری توانسته است به این محصولات برسد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تصریح کرد: رهبر انقلاب به‌عنوان مدیریتِ نظامی که مقابل کل تمدن غرب ایستاده است، به‌خوبی می‌دانند که چگونه عمل کنند، چهل سال پیش، از مجموعه‌های حوزوی، چه کسی می‌توانست در باب الگوی پیشرفت ورود کند، اما الآن نهادی تأسیس‌شده، نیروهایی تربیت‌شده که از آن‌ها در تنظیم سند استفاده گردیده است.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر تدبیر رهبری در استفاده از نیروهای اندیشمند و آتش به اختیار در تکمیل سند ابراز کرد: با ابلاغ رهبری، از ظرفیت نیروهای خودجوش و آتش به اختیار برای غنی‌تر شدن این سند استفاده خواهد شد.

میرباقری خاطرنشان کرد: این افراد با نگاهی درجه‌دو به سند، موجب غنای آن خواهند شد. تعیین موضوع در کنار ابلاغ به نیروهای آتش به اختیار با مشخص بودن مسیر حرکت، تدبیری هوشمندانه از جانب رهبری بود.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با اشاره به روشن بودن راه برای امام انقلاب و مثمر ثمر بودن تدابیر پیش برنده ایشان ادامه داد: راه برای رهبر انقلاب کاملاً روشن است، لذا هدایت کلی انقلاب را به‌خوبی در دست دارند، الزامات کار را هم به‌خوبی ایجاد می‌کنند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: هم‌افزایی ظرفیت‌ها را هم به‌درستی به منصه ظهور می‌رسانند، اینکه در بحث الگوی پیشرفت بعد از 7 سال خواسته‌اند که دیگران هم ورود کنند به دلیل این است که ظرفیت را افزایش دهند، ایشان می‌خواهند مجموع ظرفیت انقلاب پشتوانه سند الگو باشد. مهندسی هوشمندانه رهبری بسیار کارآمد و اثرگذار است، در کل سیاست‌های رهبری در هدایت انقلاب فوق‌العاده است.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com