کد خبر ۶۹۰۰۸ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱
در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم عنوان شد؛

استفاده از ظرفیت عظیم هنر برای انتقال پیام انقلاب/جشنواره ملی نماز و نیایش در قم برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت:باید از ظرفیت عظیم هنر،برای انتقال پیام انقلاب استفاده کنیم.

استفاده از ظرفیت عظیم هنر برای انتقال پیام انقلاب/جشنواره ملی نماز و نیایش در قم برگزار می شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،سید موسی حسینی کاشانی،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم گفت: هنر در انواع گوناگون، رساترین ابزار برای تبلیغ آموزه های دینی است و ما باید از این ظرفیت عظیم، در راستای تحقق و انتقال اهداف اسلامی و انقلابی بهره مند شویم.


وی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده فرهنگی و هنری در کشورمان، تعهد و تخصص هنرمندان استان قم را مورد توجه قرار داد و افزود: همواره جشنواره های هنری با محوریت معارف دینی و انقلابی، مورد استقبال گسترده هنرمندان کشورمان قرار می گیرد.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برگزاری هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش خبر داد و گفت: این جشنواره در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با تأکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری بر لزوم ترویج فریضه نماز برگزار می شود.


هشتمین دوره جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از سوم تا هفتم اسفندماه سال جاری به مدت سه روز در تالار مرکزی شهر مقدس برگزار خواهد شد.


وی برخی از برنامه های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: سال گذشته با همکاری وزارت ارشاد و سازمان اوقاف و امورخیریه، دو مسابقه بزرگ قرآنی در کشور و استان تجمیع شد.


حسینی کاشانی در ادامه افزود: پارسال بیش از 9 هزار 400 نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت کردند و امسال نیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش و صدا و سیما این مسابقات را به شکل متمرکز برگزار می کنند.


وی همچنین تصریح کرد: با توجه به اهمیت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با پرورش 10 میلیون حافظ قرآن کریم، طرح های گسترده ای در سال جاری در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم در سریعترین زمان به این هدف متعالی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام /ش

سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم
برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com