کد خبر ۷۱۱۸۵ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

مردم گران فروشی را گزارش دهند

مردم در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی در خصوص اقلام مورد نیاز نوروز با شماره 124 تماس حاصل نمایند و یا به صورت حضوری به سازمان صمت مراجعه نمایند و به صورت کتبی شکایت خود را تنظیم کنند که ضرر و زیان شان جبران شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از ایسنا، معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی در خصوص اقلام مورد نیاز نوروز را به سامانه 124 تماس گزارش دهند.
 
احمدرضا سمیعی نسب عنوان کرد: در طرح نظارتی ویژه نوروز که از ابتدای بهمن ماه شروع شده و تا 15فروردین ادامه دارد، وظیفه ی سازمان صمت صرفا نظارت بر بازار است.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: قیمت اقلام و کالای های مورد نیاز مردم در ایام نوروز مشخصا قیمت معینی ندارد و وظیفه ی ما بررسی میزان سود فروشندگان است که در این طرح اگر میزان سود عمده فروشی شان از قیمت فاکتور متعارف و معمول نباشد، با آنان به مثابه گران فروشی برخورد می شود.
 
سمیعی نسب با بیان اینکه مردم نیز در این طرح همکاری لازم را انجام دهند، عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی در خصوص اقلام مورد نیاز نوروز که شامل پوشاک، میوه، آجیل و سایر کالا های اساسی مانند برنج و روغن و غیره است، با شماره 124 تماس حاصل نمایند و یا به صورت حضوری به سازمان صمت مراجعه نمایند و به صورت کتبی  شکایت خود را تنظیم کنند که ضرر و زیان شان جبران شود.
 
وی در خصوص تعیین قیمت گوشت اظهار کرد: توزیع گوشت و قیمت گذاری آن، مربوط به بخش دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی است و سازمان صمت در این خصوص وظیفه‌ای ندارد.
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com