کد خبر ۷۱۴۰۱ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲
معاون شهردار قم خبر داد:

۵ بوستان شهر قم برای اسکان مسافران نوروزی آماده شد

بوستان امام رضا(ع)، مهدی، فدک، نیایش، پارکینگ چهار مسجد مقدس جمکران و بوستان غدیر برای اسکان مسافران نوروزی آماده‌شده و مسافران می‌توانند در این ۵ محل چادر نصب‌کرده و در آن اسکان پیدا کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، سید امیر سامع اظهار داشت: در ستاد تسهیلات سفر قم، کمیسیون خدمات شهری بر عهده شهرداری نهاده شده است.

وی افزود: شهرداری در ایام نوروز شهرداری باید قم را از حیث نظافت، نظم، انضباط، زیبایی شهری، تزیین و 40 بند تعریف‌شده دیگر باید آماده کند، وظایف شهرداری در ستاد سفر استان به تمام مناطق هشت‌گانه ابلاغ‌شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: ستاد تسهیلات سفر استان قم در شهرداری قم دارای 9 ستاد اجرایی و 9 کمیته ویژه است، تمام‌کارهای مربوط به ارائه خدمات به مسافران نوروزی تأمین‌شده و شهرداری آماده استقبال از بهار و مسافران نوروزی است.

سامع ادامه داد: حوزه حمل‌ونقل،پارکینگ، ناوگان اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی، سامانه 137 و اطلاع‌رسانی، آمادگی بوستان‌ها، تور قم گردی، فعالیت‌های فرهنگی، تجهیز نمازخانه‌ها و مدیریت پسماندها و جمع‌آوری پسماند از سطح ورودی‌های قم ازجمله تدابیر شهرداری قم در استقبال از مسافران نوروزی است.

وی ابراز کرد: 5 بوستان، امام رضا(ع)، مهدی، فدک، بوستان نیایش و پارکینگ چهار مسجد مقدس جمکران و بوستان غدیر برای اسکان مسافران نوروزی کاملاً تجهیز و آماده‌شده‌اند. مسافرانی که به هر دلیل نتوانند در سطح هتل و مدارس اسکان پیدا می‌کنند می‌توانند در این 5 بوستان چادر نصب کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: در بوستان‌های شهر قم به هراندازه که مسافران مراجعه کنند ظرفیت اسکان فراهم‌شده است، وضعیت بوستان‌های فدک و غدیر برای اسکان مسافران نوروزی مطلوب‌تر از مکان‌های دیگر است.

سامع خدمات ایمنی شهرداری در نوروز را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: در نوروز 98 در تمام بوستان‌های محل اسکان مسافران نوروزی، مهمانخانه‌ها و مدارس محل اسکان، سازمان آتش‌نشانی قم مستقرشده و در صورت بروز مشکلی به اقدام خواهد پرداخت.

وی با بیان برنامه‌های شهرداری در زیباسازی فضاهای شهری در نوروز 98 گفت: امسال در زمینه زیباسازی شهر 60 نماد طراحی و نصب‌شده است، 30 نماد ازاین‌بین بازسازی و ترمیم نمادهای قبلی و 30 نماد نیز کاملاً جدید و مبتکرانه طراحی و نصب‌شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: حقیقت این است که زیرساخت‌های قم برای پذیرایی از 100 هزار ورودی در هر 24 ساعت در ایام نوروز در مسئله پارکینگ جوابگو نیازها نیست، برای تأمین پارکینگ در نوروز 98، فضاهای خالی مدارس و ادارات قم با هماهنگی‌های صورت گرفته برای فراهم کردن زیرساخت‌های پارکینگ در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

سامع با اشاره به تدابیر شهرداری برای تأمین ظرفیت پارکینگ در نوروز 98، گفت: 5 هزار ظرفیت پارکینگ در قم بوده که فقط 2 هزار پارکینگ زائر دراین‌بین مسقف است، 18 نقطه از شهر قم برای استفاده به‌عنوان پارکینگ موقت در نظر گرفته‌شده است.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com