کد خبر ۷۱۶۴۹ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
اتفاقی عجیب در استان اصفهان ؛

بازداشت یکی از معاونان محیط زیست استان قم با گنج‌یاب!

در روز‌هایی که حال محیط زیست کشورمان خوب به نظر نمی‌رسد اخبار رسیده از دستگیری یکی از معاونان محیط زیست قم همراه با گروهی از افراد به همراه دستگاه فلزیاب، در پناهگاه حیات وحش موته استان اصفهان حکایت دارد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم «قم نا» به نقل از تابناک، یکی از معاونان محیط زیست قم همراه با گروهی از افراد و دستگاه فلزیاب، در حالی در پناهگاه حیات وحش موته بازداشت شده‌اند که این فرد برای اقدامش با یکی از از مدیران ارشد اداره کل محیط زیست استان اصفهان هماهنگی انجام داده بود!
 
یک منبع آگاه در گفتگو با سایت تابناک به تشریح این موضوع می پردازد و می‌گوید: اظهار نظری که بر اساس آن می‌توان دریافت چگونه این گروه گنج یابی به هیچ مشکلی پا به پناهگاه حیات وحش موته گذارده‌اند، با این ملاحظه که ظاهرا یک مساله مهم را فراموش کرده‌اند؛ اینکه هماهنگی با مدیری صورت گرفته بود که به تازگی از سمتش برکنار شده است و احتمالا به همین دلیل، کار گروه گنج یاب به مشکل خورده و به دستگیری ایشان منجر شده است.

موضوعی که می‌توان از منظری دیگر نیز به آن نگاه کرد؛ اینکه دلیل برکناری مدیر محیط زیست استان اصفهان، کثرت انجام اموری از این دست بوده و موجب شده همه اتفاقات رقم خورده به واسطه هماهنگی با وی دچار مشکل شود و همکار وی در استان قم و گروه گنج یاب همراهش، به دام افتاده و بازداشت شوند!

رویدادی به شدت قابل تامل و البته تاسف برانگیز که در حد کلیات مورد تایید مسئولان نیز قرار گرفته است. این را می‌شود از سخنان قادریان، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان دریافت که با تایید خبر بازداشت یک گروه گنج‌یاب در پناهگاه حیات وحش موته می‌گوید: پرونده این تخلف در دادگاه میمیه در حال پیگیری است.
 
نکته جالب توجه در این میان، گذر زمان است که موجب شده متخلفان این پروند با قید وثیقه آزاد شوند و آقای معاون محیط زیست نیز به محل کار خود باز گردد، بی آنکه نقش آفرینی وی در چنین پرونده‌ای موجب شده باشد تصمیمی جدی در خصوص وی گرفته شود؛ تصمیمی از جنس برکناری یا رویدادی مشابه که ظاهرا در سپهر کاری مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان در خصوص تخلفات همکارانشان جایی ندارد!
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com