کد خبر ۷۲۴۸۹ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴

آیت‌الله سعیدی: ممانعت از سدسازی در کشور اشتباه است

امام جمعه قم گفت: اگر لایروبی رودخانه‌ها به‌درستی انجام می‌شد شاهد این میزان از خسارت نبودیم و سدهایی که سال های اخیر احداث شد جلوی بسیاری از خرابی‌ها را گرفت و کار کسانی که از ساخت این سدها ممانعت به عمل می‌آوردند اشتباه بود.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: ماه شعبانیه از ماه‌هایی است که خودسازی و خدمت‌رسانی به مردم در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی سیل اخیر را یکی از آزمون‌های الهی برای بندگانش دانست و افزود: قسمتی از آسیب‌های مربوط به سیل بر عهده خود انسان‌ها و کسانی بود که به حریم رودخانه تجاوز کرده بودند، البته گذشته از خسارت‌ها، این بارندگی‌ها طی 100 سال اخیر بی‌سابقه بوده و کشور را از خشک‌سالی نجات داد.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) لایروبی رودخانه‌ها را موردتوجه قرارداد و گفت: اگر این کار به‌درستی انجام می‌شد شاهد این میزان از خسارت نبودیم و سدهایی که در عصر جمهوری اسلامی ایران احداث شد، جلوی بسیاری از خرابی‌ها را گرفت و کار کسانی که از ساخت این سدها ممانعت به عمل می‌آوردند اشتباه بود.

مشکلی برای مهار سیلاب‌ها در بم وجود ندارد؛ دریچه‌های سد نساء بسته استتداوم‌ کمک‌رسانی مردم بهبهان به سیل‌زدگان خوزستانی+ تصاویرسیلاب راه ارتباطی 43 روستا در جنوب کرمان را مسدود کرد؛ خسارت سیلاب به بیش از 500 کیلومتر از راه‌های روستایی

سعیدی با بیان اینکه باید روند سدسازی در کشور ادامه یابد، مطرح کرد: دشمنان در رسانه‌ها مدام به سم‌پاشی پرداخته‌اند و هدف آن‌ها واردکردن ضربه بر پیکره جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: رسانه‌های دشمنان با انتشار اخبار مربوط به سیل خود را دلسوز و همراه مردم ایران نشان می‌دهند، اما اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) عنوان کرد: در این سیل‌ها خاطرات دفاع مقدس و فداکاری‌های آن زنده شد و ایثار روحانیون، نظامی‌ها و مردم در این جریانات اخیر قابل‌تقدیر و تشکر است.

سعیدی خاطرنشان کرد: ستادهای مشخصی برای ارائه خدمات به سیل‌زدگان راه‌اندازی شده که اگر کمک‌های مردمی و خدمات‌رسانی‌ها در قالب این ستادها انجام شوند، روند یاری‌رسانی بهبود پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: حضور مدیر حوزه‌های علمیه در مناطق سیل‌زده برای طلاب دلگرم‌کننده بود و این طلاب با وجود اینکه خودشان آسیب‌دیده بودند، با حضور خود درصحنه به یاری دیگر سیل‌زدگان شتافتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم تصریح کرد: عده از مردم دیدی منفی نسبت به روحانیون داشتند که این دید با واقعیت تطابق نداشت، اما در جریان کارهای جهادی این قشر در مناطق سیل‌زده، چهره حقیقی آن‌ها برای مردم به تصویر درآمد.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com