کد خبر ۷۳۳۶۸ انتشار : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴
در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مطرح شد:

راه دسترسی مردم به بیمارستان امام رضا(ع) قم ایمن نیست/ 360 هکتار فضا‌ی‌سبز در بلوار آیت‌الله‌بروجردی احداث می‌شود

امیرآبادی: راه‌آهن حریم شهری قم باید در یک برنامه زمان‌بندی جمع‌آوری شود/ برای تکمیل جاده کهک 10 میلیارد تومان در بودجه امسال دولت در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه ظهر امروز با حضور بهرام سرمست استاندار و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

استاندار قم در این جلسه، اظهار داشت: دستگاه‌های استانی در جذب بودجه‌های شناور ملی طرح‌های قابل‌عرضه ارائه کرده و اعتبارات بیشتری را از این محل جذب کنند.

بهرام سرمست تأکید کرد: بودجه مصوب در وزارتخانه‌ها با تخصیص استانی فاصله زیادی دارد بنابراین لازم بوده تا سازمان مدیریت برنامه‌وبودجه باید شاخص‌های لازم را برای استفاده از بودجه‌های شناور احصا کند.

***

معاون امور عمرانی استانداری قم نیز در این جلسه، با اشاره به برنامه‌های استان در رابطه با بلوار آیت‌الله بروجردی گفت: احداث 360 هکتار فضای سبز در محدوده بلوار آیت‌الله بروجردی از رویکردهای استان در این رابطه است.

محسن بهشتی ادامه داد: در حال حاضر شهرداری و راه و شهرسازی قم هرکدام یک طرح برای نحوه عملیات عمرانی در این بلوار ارائه کرده‌اند که هنوز در کمیته فنی استان نظر نهایی درباره آن تصمیم‌گیری نشده است.

وی با اشاره به طرح شهرداری قم در بلوار آیت‌الله بروجردی عنوان کرد: هدف اصلی شهرداری قم در رابطه با بلوار آیت‌الله بروجردی احداث فضای سبز در عمق 200 متر در دو طرف این محور بوده که ممکن است ازنظر امنیتی با مشکلاتی همراه شود.

معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: نحوه اتصال جاده قدیم اصفهان به کمربندی اراک نیز از چالش‌های شورای ترافیک استان است، در اتصال این محور باید مسیر دسترسی بیمارستان امام رضا(ع) نیز به‌درستی اندیشیده شود.

رئیس شورای شهر قم نیز در بخشی از این جلسه، با اشاره به مشکلات دسترسی بیمارستان امام رضا(ع) عنوان کرد: در اتصال محور قدیم جاده اصفهان و جاده کهک به جاده اراک باید مسیر دسترسی بیمارستان نیز در نظر گرفته شود.

عبدالله جلالی ادامه داد: متأسفانه هنوز مسیر دسترسی این بیمارستان از مناطق 2 و 6 شهری به‌درستی تأمین نشده و مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود آمده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با اشاره به برخی از مزیت‌های بودجه‌ای مراکز علمی استان گفت: بودجه دانشگاه صنعتی قم 2 میلیارد، پردیس فارابی 4 و بودجه دانشگاه علوم پزشکی قم امسال 6 میلیارد تومان افزایش پیداکرده است.

امیرآبادی اضافه کرد: راه‌آهن حریم شهری قم باید در یک برنامه زمان‌بندی جمع‌آوری شود، امکان جمع‌آوری راه‌آهن در اطراف منطقه دور شهر ممکن است، برای تکمیل جاده کهک 10 میلیارد تومان در بودجه امسال دولت در نظر گرفته‌شده است.

وی تأکید کرد: راه دسترسی بیمارستان امام رضا(ع) از مناطق دو و شش شهری مناسب نبوده و شهرداری و راه و شهرسازی قم باید برای احداث راه دسترسی ایمن از غرب قم فکر اساسی کنند.

 

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com