کد خبر ۷۴۱۳۹ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳

چرا مردم برخی شعارهای جریان انقلابی را باور نمیکنند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، علی جعفری از فعالان سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
"با یکی از دوستان راجع انتخابات مجلس صحبت می کردم. به ایشان گفتم در چارچوب اندیشه سیاسی اسلام، زندگی شخصی و سیاسی و برهه های زمانی مختلف مثل انتخابات و روزهای قبل و بعد از آن قابل تفکیک نیستند.
یک سیاستمدار مسلمان و انقلابی نمی تواند در طول سال یک جور زندگی کند و زمان انتخابات یا چندماه مانده به آن جور دیگری. یا سبک زندگیش یک چیز باشد و شعار سیاسی اش چیز دیگری. تمام زندگی یک مومن انقلابی یک کل غیرقابل تفکیک است. برای توضیح بهتر ماجرایی را برایش تعریف کردم که به نظرم آمد برای شما هم مفید باشد.
چند وقت قبل اجلاسی بین المللی در تهران برگزار شد. محل برگزاری اجلاس یکی از لوکس ترین هتلهای تهران بود.

قبل از سخنرانی دکتر جلیلی را دعوت می کنند به یکی از سالنهای هتل جهت پذیرایی. از قضا یکی از روحانیون معروف که در آن نهاد مربوطه مسوولیت دارد نیز حضور داشت.
مهمانداران هتل چای و شیرینی می آورند. جلیلی با اینکه قوت غالبش چای است و خیلی کم پیش می آید که از آن بگذرد! اینبار در کمال تعجب از خوردن آن امتناع می کند.

بعد هم بلافاصله شروع می کند به انتقاد از مسئولین برنامه و آن روحانی محترم که این چه وضعی است و حالا اگر مجبورید میهمانان را در هتل اسکان دهید چرا برنامه هایتان را در هتل می گیرید. می دانید هرچایی و شیرینی هتل چقدر پای بیت المال آب میخورد؟ البته این انتقاد دکتر به مذاق دوستان انقلابی ما هم خوش نیامد و کلی دلخور شدند.

بعد از این ماجرا روزی جلیلی در جمع دوستان در توضیح اینکه چرا مردم عین ناکارآمدی دولت به جریان مقابل اعتماد نمی کنند، به همین ماجرا اشاره کرد و گفت اگر میبینید مردم از اشرافیگری خسته اند اما به ما هم اعتماد نمی کنند، یکی از دلایلش همین رفتارهاست. مردم این تناقضات را میبینند. آن خدمتکار هتل، آن مدیر و مهماندار و کارکنان همه جزو مردمند. می گویند اینها هم مثل بقیه فقط دستشان نمی رسد.
نمی شود تمام سال را جور دیگری رفتار کنیم، بعد توقع داشته باشیم مردم در انتخابات شعارهای ما را باور کنند.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com