کد خبر ۷۴۱۵۲ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۲

تولیدات مساجد قم با الگوپردازی فراملی تدوین شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست استاندار قم در بازدید از کانون فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اهمیت خدمات این مجموعه در تبیین مسائل فرهنگی و معارف قرآنی اظهار کرد: از مهمترین برنامه‌های مدیریت استان ارزیابی میدانی برنامه‌ها و کارنامه دستگاه‌ها است.

استاندار قم با بیان اینکه مساجد پایگاه انقلاب هستند و در قم جایگاه ویژه ای دارند، افزود: در دیدگاه مقام معظم رهبری و بخشی از انتظارات فرهنگی ایشان از قم، وظایف مهمی به مساجد معطوف می‌شود.

سرمست با تاکید بر برنامه محوری در فعالیت‌های فرهنگی مساجد، اضافه کرد: برنامه‌های کانون‌های فرهنگی باید نهاد مند شود و جذب حداکثری نسل جوان در دستور کار قرار بگیرد.

وی همچنین ادامه داد: در دنیای امروز و نفود فضای مجازی، مساجد باید با تبیین برنامه‌های متنوع و فراگیر همه علایق و سلایق را پوشش دهند و از برخورد‌های سلیقه‌ای پرهیز شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: رویکرد‌های علمی روزآمد و استفاده از ابزار هنر در برنامه‌های دینی تبلیغی اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: با احصاء ابعاد دین داری و تدوین برنامه‌ها و مناسک مذهبی، ضروری است در حیطه اخلاقیات و برنامه‌های معنوی نیز، مساجد در زمینه تدوین ترویج و صدور روحیات فرهنگی و اخلاقی اقدام کنند.

سرمست تعامل مساجد با متولیان فرهنگی را مورد توجه قرار داد و افزود: حمایت از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تشریک مساعی و ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف فرهنگی رویکرد مدیریت استان است.

وی همچنین به ویژگی‌های خاص مساجد قم اشاره کرد و تصریح کرد: محتوای تولیدی در مساجد قم باید قابلیت انتشار در سطح ملی و بین المللی داشته باشد و با الگو پردازی فرا ملی تدوین شود.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت اوقات فراغت را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در حوزه مسائل اجتماعی برنامه ریزی برای افزایش نشاط و کاهش آسیب‌های اجتماعی بواسطه غنی سازی اوقات فراغت ضرورتی همیشگی است.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری گفت: دشمن در تلاش است تا مردم را در مورد مسؤولیت اجتماعی خود بی تفاوت کند و همه موظفیم تا در زمینه افزایش نمود کارآمدی نظام و دولت، به‌دور از بخشی نگری و با هدف حضور حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنیم.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com