کد خبر ۷۴۵۷۰ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷

مراسم بزرگداشت شهید چمران در قم برگزار شد

همزمان با مراسم بزرگداشت شهید چمران، آئین ملی بزرگدشت استاد تراز انقلاب اسلامی دانشگاه‌های استان قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، مراسم بزرگداشت شهید مصطفی چمران با حضور اساتید دانشگاه های استان در سالن همایش‌های دانشگاه معارف اسلامی برگزار شد.

احمد بیطرفان جانشین فرماندهی سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع)، حجت‌الاسلام اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان، اکبر بختیاری معاون فرهنگی سپاه قم، برخی از اساتید دانشگاه‌های استان و طلاب و دانشجویان در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان قم و علی زاکانی مسئول راهبردی سپاه پاسداران در این مراسم سخنرانی کردند.

در پایان این مراسم از حجت‌الاسلام روح‌الله شاکری رئیس دانشگاه معارف اسلامی، محمدعلی حسینی رئیس دانشگاه پیام نور، ابراهیم عبدی‌پور رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س)، جلال رضایی رئیس دانشگاه صنعتی قم، محمد حسن نادری رئیس دانشگاه علمی کاربردی قم به عنوان اساتید نمونه تجلیل شد.

شهید مصطفی چمران نخستین ایرانی بود که برای تحصیل در رشته فیزیک الکترونیک به آمریکا رفت و پس از گذراندن تحصیل در مراکز پژوهشی جهان حتی ناسا مشغول به فعالیت بود. او یک رزمنده، جهادگر و مجاهد فی‌سبیل‌الله و فرمانده شجاع تیزبین بود دو سال در مصر دوران آموزشی نظامی سخت چریکی را گذراند و در دوران جنگ تحمیلی از تجربیاتش بهره‌مند شد.

شهید چمران رزمنده توانمند، شجاع و شهادت‌طلبی بود که به عشق شهادت در راه قدس و فلسطین به لبنان رفت و سپس به ایران آمد و در آن زمان حضرت امام راحل فرمودند که در ایران بماند چرا که اگر ایران مسائلش حل شود، مسائل نقاط دیگر هم برطرف می‌شود.

دانه‌های مقاومت اسلامی امروز از سال‌های 49 تا 57 در لبنان و خاورمیانه توسط شهید چمران رقم خورد، زمانی که او در لبنان و مرزهای اسرائیل بود، شهید چمران در 31 خردادماه سال 1360 در منطقه دهلاویه به همراه دو نفر دیگر همچون شهید مقدم و شهید حدادی به شهادت رسید.

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com