کد خبر ۷۶۱۳۸ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار با معاون دبیرکل نجباء عراق:

مقاومت اسلامی نُجَباء در خط مرجعیت است/ رابطه مقاومت اسلامی با حوزه‌های قم و نجف تقویت شود

در این دیدار هم‌چنین الشِمَّری از برنامه‌ریزی مقاومت اسلامی نُجَباء برای احداث حوزه علمیه در شهر‌های مختلف عراق خبر داد و بیان داشت: نجبا بر خلاف سایر گروه‌های مقاومت تنها وارد عرصه سیاسی نشده و بر فعالیت جهادی و فرهنگی تمرکز کرده.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، آیت‌الله علیرضا اعرافی شامگاه شنبه در دیدار نصر الشِمَّر سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، احیای تمدن اسلامی را نیازمند حرکت جهادی در ابعاد مختلف دانست و افزود: مقابله با جنگ نرم دشمن مهم‌تر از ورود به عرصه سیاست است.

وی مواجهه با آمریکا و رژیم صهیونیستی را بر فرزندان امت اسلامی واجب دانست و تصریح کرد: مواجهه با آمریکا و رژیم صهیونیستی نیازمند نگاه عمیق علمی و ابزارهای مختلف است.

عضو فقهای شورای نگهبان ضمن تأکید بر حل مشکلات بر اثر مقاومت، افزود: حوزه علمیه قم با طلاب و مراکز علمی خود برای کمک به مقاومت اسلامی آمادگی لازم را دارد.

وی با بیان اینکه کشور عراق نقش زیادی در پیشرفت جهان اسلام و تأسیس حوزه‌های علمیه داشته است، گفت: حشد الشعبی و ملت عراق به ندای مرجعیت پاسخ مثبت دادند و هنوز نیز در این جبهه فعالیت دارند.

آیت‌الله اعرافی بیان کرد: مجاهدت رزمندگان مقاومت در رفع فتنه داعش و توطئه‌های استکباری قابل ستایش است و باید این زحمات را گرامی‌داشت.

وی تقویت رابطه مقاومت اسلامی با حوزه‌های قم و نجف را ضروری دانست و افزود: مقام معظم رهبری تأکید بسیاری بر حرکت در خط مرجعیت دارند و نجبا نیز در خط مرجعیت فعالیت می‌کنند.

***

الشمری، معاون دبیرکل و سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء نیز در این دیدار به کارنامه مقاومت اسلامی نُجَباء اشاره کرد و گفت: بسیاری از رزمندگان و فرماندهان مقاومت در دوران صدام به زندان افتادند و بلافاصله بعد از سقوط رژیم بعثی، مبارزه با نیرو‌های اشغالگر را آغاز کردند.

الشمری در ادامه، گزارشی از مجاهدت نُجَباء علیه تروریست‌های تکفیری ارائه داد و اظهار داشت: نُجَباء حتی پیش از صدور فتوای جهاد، در مقطعی که داعش با خمپاره حرم امامین کاظمین (علیهما السلام) را تهدید می‌کرد، به مقابله با آن‌ها پرداخت و رزمندگان جنبش در اطراف بغداد حضور یافتند و ۵۲ شهید تقدیم کردند.

معاون دبیرکل نُجَباء افزود: ما در بسیاری از عملیات‌های نظامی علیه داعش در عراق حضور داشتیم، ولی بر خلاف سایر گروه‌های مقاومت وارد عرصه سیاسی نشده و بر فعالیت جهادی و فرهنگی تمرکز کردیم.

الشمری با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت مقابله با تهاجم فرهنگی، آمادگی برای جنگ نرم و فعالیت مفید در فضای مجازی، از راه‌اندازی مراکز فرهنگی و اجتماعی توسط این گروه در بسیاری از مناطق عراق خبر داد.

او اظهار کرد: افرادی با حمایت برخی سفارتخانه‌های خارجی به تبلیغات ضد دینی در عراق می‌پردازند. مقاومت اسلامی نُجَباء به‌منظور مقابله با این نقشه دشمن، تدریس دروس حوزوی را جزو برنامه‌های مراکز فرهنگی و مساجد قرار داده است و قصد دارد در شهر‌های مختلف عراق، حوزه علمیه احداث کند.

 

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com