کد خبر ۷۶۳۵۲ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵
دادستان عمومی و انقلاب قم خبر داد:

صدور کیفرخواست مدیر پیشین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم/مدیر اسبق غله قم بازداشت شد

مدیر اسبق غله استان قم به اتهام تضییع وجوه و اموال دولتی و بیت‌المال بازداشت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، مهدی کاهه با اشاره به صدور کیفر خواست یکی از مدیران پیشین سازمان فرهنگی ورزشی شهداری قم اظهار کرد: در راستای تاکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر برخورد با فساد، حسب گزارش اداره کل سازمان بازرسی استان قم، پرونده قضایی در دادسرا تشکیل شد.

وی ادامه داد: در راستای این تشکیل پرونده و انجام تحقیقات مشخص شد تخلفات متعددی در زمینه انعقاد قرارداد‌ها از جمله واگذاری بلاعوض چند زمین چمن به افراد مختلف بدون رعایت مقررات قانونی، پرداخت حق الزحمه تعدادی از افراد با ارائه اسناد و مدارک صوری، انجام یک سری معاملات عمده با ترک تشریفات قانونی، ترک مناقصه و عدم تشکیل کمیسیون ماده ۱۴ آئین نامه معاملات مالی شهرداری صورت پذیرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب قم تاکید کرد: این تخلفات که منجر به تضییع حقوق شهرداری و بیت المال شده است در نهایت با کیفر خواست به دادگاه کیفری ۲ ارسال و تقاضای کیفر قانونی شد.

وی در ادامه بیان کرد: به منظور  عمل به فرمایشات و منویات ریاست قوه قضائیه مبنی بر مبارزه با فساد و احیای حقوق عامه، حسب گزارش اداره کل سازمان بازرسی استان قم و همچنین تحقیقات جامع مقام قضایی، مدیر اسبق غله قم پس از تفهیم اتهام موصوف، به دلیل عجز از تودیع وثیقه بازداشت و پس از تودیع وثیقه هم‌اکنون آزاد شده است.

او بیان کرد: با همکاری اداره کل سازمان بازرسی استان بر فعالیت ادارات و نهاد‌های دولتی با جدیت و دقت بیشتری نظارت خواهد شد و در صورت محرز شدن هرگونه تخلف، برخورد قانونی قاطعی با متخلفین صورت می‌پذیرد.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com