کد خبر ۷۶۵۰۰ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴

هیچ مشکلی در زمینه زیرساخت و انشعابات در شهرک صنعتی ثامن وجود ندارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: مشکلات پست برق و کمبود برق این شهرک به صورت کامل برطرف شده و مشکلی در تأمین آب و گاز نیز وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، محمود سیجانی ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم که در شهرک صنعتی ثامن‌الائمه (ع) برگزار شد با اشاره به پیگیری مشکلات تولیدکنندگان درودگر استان اظهار داشت: این صنعت نقش مهمی در ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال استان دارند.

وی با بیان اینکه واگذاری مدیریت نمایشگاه چوب و مبلمان به اتحادیه درودگران اقدام مهمی بود، ابراز کرد: اقدامات خوبی برای ارائه تسهیلات با نرخ سود کمتر به این صنعت انجام شد که این اقدام با مخالفت تهران روبرو شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: دولت با توجه به مشکلات ارزی و محدودیت‌ها تأمین مواد اولیه صنعت چوب را با ارز نیمایی انجام می‌دهد و ثبت سفارش در کمتر از 24 ساعت در سازمان صنعت استان انجام می‌پذیرد.

وی با تأکید بر اینکه شهرک صنعتی ثامن‌الائمه تا هفت سال دارای معافیت مالیاتی است، یادآور شد: مشکلات پست برق و کمبود برق این شهرک به صورت کامل برطرف شده است و مشکلی در تأمین آب و گاز نیز وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به مساحت 140 هکتاری شهرک صنعتی ثامن اظهار داشت: 80 هکتار از این اراضی برای صنعت و مابقی فضای سبز و غیره در نظر گرفته شده است.

اسرافیل شعاعی با بیان اینکه 230 قرارداد در این شهرک منعقدشده است، گفت: 88 واحد این شهرک به بهره‌برداری رسیده که 8 واحد راکد است؛ همچنین میزان آب موردنیاز در صورت تکمیل شدن این شهرک از 15 مترمکعب بر ثانیه باید به 28 مترمکعب بر ثانیه برسد.

وی با تأکید بر واگذاری 42 واحد جدید به تولیدکنندگان در شهرک صنعتی ثامن خاطرنشان کرد: ایستگاه آتش‌نشانی در این شهرک فعال و به صورت آماده‌باش است و ما آمادگی واگذاری زمین به متقاضیان را داریم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com