کد خبر ۷۷۱۹۶ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در گفت‌وگوی با قم نا:

حل مشکل پولهای خرد همچنان منتظر فراهم شدن زیرساخت‌هاست

ذاکریان: چنانچه زیرساخت های این امر در بخش فناوری اطلاعات شهرداری از جمله تعریف اتاق پایاپای، نحوه واریز و برداشت وجه و سایر موارد نرم افزاری آماده گردد تا پایان شهریور ماه می توان طرح را به صورت فراگیر در تاکسی ها عملیاتی نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، درست یک ماه پیش بود که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در گفت‌وگو با رسانه‌ها ابراز امیدواری کرد که تا ظرف یک ماه آینده، طرح بارکد QR عملیاتی شود و به عبارتی مشکل پولهای خرد و اخذ کرایه بیشتر از مسافران داخل شهری رفع گردد.

وعده‌ای که اولین‌ بار، روابط عمومی سازمان تاکسی‌رانی شهرداری قم، هشتم اردیبهشت 98 در گفت‌وگوی با پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) وعده آن را داد و مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری قم نیز دو ماه بعد به آن اشاره کرده بود.

با این حال این سامانه هنوز عملیاتی نشده و به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم منتظر فراهم شدن زیرساخت‌های آن است.

در همین خصوص «عباس ذاکریان» درباره چرایی تاخیر در اجرایی شدن این سامانه به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) گفت: "به منظور تسهیل پرداخت شهروندان، باید یک کیف پول مشترک بین بن کارت شهرداری و بارکد QR ایجاد گردد تا این موضوع هم باعث جلوگیری از به هدر رفتن منابع و ایجاد کیف پول های متعدد گردد و هم باعث شود کاربران بتوانند با اسکن بارکد  QR کرایه خود را پرداخت نمایند و ملزم به استفاده از هر دو کارت نباشند."

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در ادامه گفت: "چنانچه زیرساخت های این امر در بخش فناوری اطلاعات شهرداری از جمله تعریف اتاق پایاپای، نحوه واریز و برداشت وجه و سایر موارد نرم افزاری آماده گردد تا پایان شهریور ماه می توان طرح را به صورت فراگیر در تاکسی ها عملیاتی نمود".

وی همچنین با اشاره به بحث پرداخت الکترونیک در حوزه‌ی اتوبوس‌رانی ابراز داشت: "در تلاشیم که  در اتوبوس‌ها نیز از کارتخوان هایی استفاده شود که هم مجهز به دوربین لیزری برای اسکن بارکد QR باشند و هم از سیستم NFC  و بن کارت ها پشتیبانی نمایند".

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com