کد خبر ۷۷۵۳۲ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸

آئین شام غریبان حضرت اباعبدالله(ع) در قم برگزار شد

آئین شام غریبان حضرت اباعبدالله(ع) با حضور عاشقان مکتب اهل‌بیت(ع) در حرم حضرت معصومه(س)، بقاع متبرکه امامزادگان و آرامستان‌های قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، آئین شام غریبان حسینی با حضور عاشقان سید و سالار شهیدان در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، بقاع متبرکه امامزادگان و آرامستان‌های استان قم برگزار شد.

مراسم سوگواری شام غریبان حضرت اباعبدالله(ع) در حرم کریمه اهل‌بیت(ع) برگزار شد که آیت‌الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، آیت‌الله میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری، عاشقان مکتب اهل‌بیت(ع) و مجاوران و زائران حرم حضرت فاطمه معصومه(ع)در این مراسم حضور داشتند.

آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم سخنرانی کرد و علی مهدوی نژاد نیز مدیحه‌سرایی کرد.
آیت‌الله میرباقری در این مراسم بیان کرد: روز قیامت امام حسین(ع) بسیاری از شیعیان و محبین اهل‌بیت(ع) را شفاعت می‌کنند به‌گونه‌ای که همه اهل محشر نیز نسبت به شفاعت امیدوار می‌شوند.

 در مراسم‌های معنوی شام غریبان در بقاع متبرکه امامزادگان و آرامستان‌ها، علاوه بر مداحی مداحان اهل‌بیت(ع)، عاشقان سیدالشهدا(ع) با روشن کردن شمع به یاد مظلومی امام حسین(ع)، حضرت زینب(س) و کاروان اسرا به عزاداری پرداختند.

یکی از سنت‌های مردم قم در شام غریبان، حضور در آرامستان های استان به‌منظور گرامیداشت یاد و خاطره بازماندگانشان است که با حضور پرشور مردم در این آرامستان‌ها همراه است.

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com