کد خبر ۷۸۷۹۶ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم:

بدحجابی سازمان‌یافته در قم!؟ خیر، نداریم!

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه در قم بی حجابی نداریم تاکید کرد: گرچه بدحجابی در سال‌های اخیر زیاد شده ولی ترویج بدحجابی، سازمان‌یافته نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، سرهنگ مهرداد حاجی‌زاده، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا، گفت: ترویج بدحجابی در قم سازمان یافته نیست و  تاکنون موردی در این خصوص به نیروی انتظامی اعلام نشده‌است.

وی افزود: اینکه عده‌ای مروج بدحجابی و بی حجابی در قم هستند، به صورت فردی این کار را انجام می‌دهند یا حداقل تاکنون گزارش خاصی در مورد سازمان‌یافته بودن این مسئله سراغ نداریم.

حاجی‌زاده تصریح کرد: بی حجابی در شهر مقدس قم وجود ندارد ولی موارد بدحجابی در این شهر دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ریشه بدحجابی در مسائل اجتماعی و فرهنگی است تصریح کرد: نهادینه نشدن تعلمیات ناب اسلامی در افرادی که رعایت حجاب و پوشش مناسب را ندارند همچنین کمبود اطلاعات عمومی افراد از فلسفه حجاب از جمله علل‌های اصلی این آسیب اجتماعی به شمار می‌رود.

حاجی‌زاده بیان کرد: بدحجابی در جامعه برخاسته از القائات دشمنان از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است که سبب می‌شود جوانان نسبت به این مسئله اهتمام کمتری داشته‌ باشند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم بیان کرد: کمتر افرادی هستند که عمدا نسبت به بدحجابی موضع‌گیری خاصی داشته باشند و یا مروج بدحجابی باشند بلکه برخی افراد در این زمینه به صورت شخصی عمل می‌کنند و ممکن است به روش آن آشنا نباشن و واکنش منفی در پی داشته باشد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم ضمن مخالفت با تغییر فرهنگ پوشش در شهر قم، گفت: بیشتر افرادی که وارد قم می‌شوند، تحت تاثیر فرهنگ اصیل پوشش در قم یعنی «چادر» قرار می‌گیرند اما باید به آنان فرصت الگوپذیری از این فرهنگ داده شود.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com