کد خبر ۸۲۴۰۶ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶

کوهنوردان ارتش به قله برف انبار استان قم صعود کردند

کوهنوردان منتخب ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای والامقام جبهه مقاومت و مدافع حرم به قله ۳۲۰۰ متری برف انبار استان قم صعود کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، در این صعود که با برنامه ریزی سازمان تربیت بدنی ارتش و به میزبانی نیروی پدافند هوایی ارتش انجام شد، ۴۰ نفر از کوهنوردان مجرب ارتش در شرایط نامساعد جوی و با هدف ارتقای آمادگی‌های جسمانی و افزایش توان رزمی، ارتفاعات برف انبار استان قم را فتح کردند.

سرگرد حسن چم کلانی، دبیر هیات کوهنوردی ارتش ضمن تشکر از میزبانی شایسته نیروی پدافند هوایی ارتش، گفت: برابر تقویم ورزشی مصوب سازمان تربیت بدنی ارتش در طول سال صعود‌های متعددی با اهداف و برنامه ریزی‌های خاص فنی و تاکتیکی انجام می‌شود که ماحصل این صعود‌ها ارتقای توان رزمی و دفاعی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

دبیر هیات کوهنوردی ارتش ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بیش از ۴۰ کارگاه آموزشی و برنامه کوهنوردی با سرفصل‌های یخ و برف، کوهپیمایی، هواشناسی کوهستان، جستجو در کوهستان، نقشه خوانی، کار با قطب نما و جی پی اس و ... برگزار شده است که این دوره‌های آموزشی نقش بسیار مهمی در افزایش دانش فنی و تکنیکی کوهنوردان ارتش داشته است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com