کد خبر ۸۲۷۱۹ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
خطیب نماز جمعه امروز قم:

ملت در پرتو هدایت‌های رهبری بهترین‌ها را برای مجلس انتخاب کنند

امام جمعه قم گفت: اگر اقتصاد و سیاست و استقلال آزادی و امنیت می خواهیم باید به این موضوع توجه شود که 22 بهمن و 2 اسفندماه راهگشا است و همه در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: دین اسلام همان گونه که نسبت به غذا و تربیت صالح تاکید دارد بر نام نیک و انتخاب درست اسم تاکید دارد.

وی با اشاره به اهمیت پیروزی انقلاب اسلامی افزود: دهه فجر و22 بهمن یکی از بزرگ ترین اعیاد ما در این عصر است، ملت بزرگ و مردم مقاوم و شجاعان قم پرچم اسلام را به دوش گرفته و از جهالت نترسیدند و نهضت اسلامی امام راحل را تداوم دادند.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه ملت ایران پرچم‌دار احیای اسلام  در این عصر است، گفت: آزمون بزرگ تر جوانان غیور آن است که تنها به خرداد 42 و بهمن 57 بسنده نکردند و در زمان و حصار نماندند و 40 سال راه طولانی و سخت را به خوبی پیمودند.

مدیر حوزه‌های علمیه عنوان کرد: در این 40 سال که با جنگ و توطئه و غرض‌ورزی و اشتباهات همراه بود ولی ملت راه امام ورهبری را به خوبی شناخته و در این مسیر حضور دارد، نور ملت ایران بر منطقه تابید و گفتمان ایران اسلامی منطقه ای و جهانی شده و این قدرت را باید حفظ کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: ملت ایران امام راحل و رهبری را با خوبی شناخت و راه را به خوبی تشخیص داد، پدیده انقلاب اسلامی یک پدیده نو در عالم معاصر است و ملت ایران باید این موضوع را به خوبی باور کند که انقلاب اسلامی فصلی تازه در تاریخ بشر گشوده است.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: ملت ایران در تاریکی مطلق مادی بر این موضوع تاکید کرد که می توان سیاست و جامعه را با دین و اخلاق الهی گره زد، مردم ایران اسلامی جهانی دور از استکبار و پیشرفت و معنویت در گفتمان انقلاب اسلامی را تثبیت کردند.

امام جمعه قم با اشاره به آثار و برکات انقلاب گفت: ایران اسلامی در حوزه انرژی هسته ای، سلول های بنیادی، ارتباطات و مخابرات، صنایع دفاعی و موشکی و حوزه‌های گوناگون رتبه های بسیار بالا با شاخص هایی که بین الملل ارائه می دهد به دست آورده است.

وی افزود: نمی‌گوییم اشکال نداریم و خطا نرفتیم و گاهی برخی مسئولین اشتباه کردند و به این واسطه شکست‌هایی خوردیم و علی رغم پیشرفت ها مشکلاتی داشتیم ولی حجم موفقیت و پیشرفت در برابر کاستی ها یک حجم بزرگی است.

امام جمعه قم بیان کرد: امروز دشمن با فشار حداکثری امنیت و استقلال و فروپاشی اقتصادی را با تحریم دنبال می کند و به دنبال مایوس کردن ملت ایران است و برخی در داخل سخنانی مطرح می کنند که به این یاس دامن زده شود و چهره آمریکا وغرب را تطهیر می کنند.

مدیر حوزه های علمیه عنوان کرد: در دهه فجر انقلاب اسلامی و در چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی به این نکته باید توجه شود که ملت ایران چگونه پایدار مانده است که مهم ترین موضوع مقاومت در برابر توطئه های سنگین است که در عالم بی نظیر است و اگر بخشی از این فشارها به ملت های دیگر وارد می شد در هم می شکستند.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: آخرین برگ درخشان ملت ایران در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی و ابومهندس است که حضور میلیونی مردم در صحنه بود.

آیت الله اعرافی ادامه داد: در این 40 سال 36 انتخابات بزرگ را برگزار کردیم، کدام دولت های منطقه این میزان انتخابات را برگزار کرده است؟ برادران و خواهران برابر دو آزمون بزرگ قرار داریم که 22 بهمن و دو اسفند در پیش است.

امام جمعه قم گفت: حضور حتی یک نفر بیشتر در مراسم 22 بهمن و انتخابات دشمن را مایوس و از مرزهای کشور دور می‌کند و همه باید مشارکت داشته باشند، اگر اقتصاد، سیاست، استقلال، آزادی و امنیت می‌خواهیم باید به این موضوع توجه شود که 22 بهمن و 2 اسفندماه راهگشاست و همه در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به معامله قرن بیان کرد: نفرین بر خون آشامان و تروریست‌های عالم که پس از سال‌ها به دنبال معامله قرن هستند و با این معامله زبح ملت فلسطین را مدنظر دارند ولی این معامله نه تنها نقش بر آب می‌شود بلکه سبب شکست رژیم صیونیستی و آمریکا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: انتقام سخت با موشک‌های سپاه به منطقه عین‌الاسد به اتمام نرسیده ‌و در اصل این انتقام پایان حضور آمریکا در منطقه و خروج آن‌هاست.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com