کد خبر ۸۳۰۰۲ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم؛

اجرای پروژه قمکارت به زودی در قم

محمدحسینی گفت:این پروژه ۲ بخش را شامل می‌شود که یک بخش کیف پول الکترونیک شهروندی و بخش دیگر کارت شهروندی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، کوروش محمدحسینی رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم در خصوص فعالیت «قمکارت» گفت: این پروژه ۲ بخش را شامل می‌شود که یک بخش کیف پول الکترونیک شهروندی و بخش دیگر کارت شهروندی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم با اشاره به آغاز فعالیت قمکارت تا پایان امسال، افزود: از آنجایی که اتوبوس‌های قدیمی دارای دستگاه‌های جدید نبودند، فعالیت قمکارت به تعویق افتاده است.

او عنوان کرد: بخش کارت شهروندی به صورت کامل آماده شده و دستگاه‌های خودشارژ نیز برای آن‌ها تهیه شده است که می‌توان به صورت اتوماتیک فعالیت شارژ کارت را انجام داد.

محمدحسینی بیان کرد: به منظور اجرای پروژه تاکسی هوشمند در ۲۰ تاکسی با کمک سازمان تاکسیرانی QR بارکد نصب شده است و قابلیت پرداخت الکترونیک در آن وجود دارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم در خصوص بخشی از قمکارت که کیف پول الکترونیکی است،عنوان کرد: در سامانه «قمیار» که سامانه میز خدمت الکترونیکی است بخش کیف پول الکترونیک قابل مشاهده است که بخش‌هایی که به موجب آن شهروندان می‌توانند مبالغ مورد نظر را به شهرداری واریز کنند در حال آماده سازی است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com