کد خبر ۸۴۵۰۸ انتشار : ۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۳

شرایط قم بحرانی‌تر می‌شود / ورود 602 هزار خودرو از 25 اسفند ماه 98 تاکنون / مردم سفر نکنند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم با تأکید بر عدم انجام سفرهای غیرضروری گفت: تعداد خودروهای ثبت‌شده ورودی به استان از تاریخ 25 اسفندماه 98 بیش از 602 هزار و 263
- اخبار استانها -

محمدحسن کلهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به شرایط بحرانی اپیدمی ویروس کرونا در کشور و استان قم اظهار داشت: امسال تعطیلات نوروز با توجه به گسترش ویروس کرونا و لزوم رعایت قرنطینه خانگی آمار ورود و خروج خودروها با تغییرات چشمگیری ثبت‌شده است.

وی با مقایسه تعداد خودروهای ورودی و خروجی استان قم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزود: بر طبق آمارهای ثبت‌شده در تاریخ 5 فروردین تعداد خودروهای ورودی به شهر عدد 53 هزار و 465 وسیله بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 65 درصد کاهش نشان داده می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم تعداد خودروهای واردشده به استان را نیز در تاریخ 5 فروردین بیش از 46 هزار خودرو اعلام کرد و گفت: تعداد خودروهای واردشده به استان نیز با 71 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت‌شده است.

وی با ابراز گلایه از عدم رعایت قرنطینه خانگی و ورود مسافران به شهر قم تصریح کرد: با وجود کاهش چشمگیر ورود مسافران به شهر قم در مقایسه با سال‌های گذشته اما انتظار ما از مردم بیشتر بوده و باید لزوم حفظ قرنطینه خانگی را جدی بگیرند.

کنترل مبادی ورودی استان فارس برای کاهش حداقلی سفرها تشدید می‌شودبیش از 126 هزار نفر در مبادی ورودی چهارمحال و بختیاری غربالگری شدندورودی‌های کهگیلویه و بویراحمد به شدت کنترل می‌شوند+عکسکلهری به ارائه آمارها از 25 اسفندماه 98 تا امروز پرداخت و خاطرنشان کرد: تعداد خودروهای واردشده به استان از تاریخ 25 اسفندماه تا امروز بیش از 574 هزار و 805 خودرو بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 64 درصد کاهش ثبت‌شده است.

وی با تأکید دوباره بر عدم انجام سفرهای غیرضروری ادامه داد: تعداد خودروهای ثبت‌شده ورودی به استان نیز بیش از 602 هزار و 263  وسیله بوده که 65 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم تعداد انباشت خودرو در قم را بیش از پنج هزار خودرو اعلام و بیان کرد: تعداد خودرویی که در تاریخ 5 فروردین از شهر خارج‌شده 48 هزار و 190 وسیله است که با توجه به آمار ورودی در این تاریخ پنج هزار و 275 خودرو در شهر قم توقف داشته‌اند.

وی با درخواست دوباره از مردم برای رعایت قرنطینه خانگی ابراز کرد: کاهش چشمگیر سفرها نسبت به مدت مشابه در سال‌های گذشته قابل‌توجه است اما انتظار ما از مردم بیشتر بوده و باید مردم خطر انتقال و گسترش ویروس کرونا را جدی بگیرند.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com