کد خبر ۸۴۵۴۸ انتشار : ۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۳
رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم؛

هزار بسته به نیازمندان قم در سالروز میلاد سیدالشهدا (ع) توزیع می شود

اشعری گفت: هزار بسته بهداشتی به مناسبت میلاد امام حسین (ع) بین خانواده‌های نیازمند قم توزیع می‌شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،جواد اشعری رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی از روز‌های نخست که ویروس کرونا در قم شیوع پیدا کرد، نسبت به برگزاری برنامه‌های گوناگونی برای همدلی با مردم اقدام کردند، گفت: پویش «سفینه النجاه» یکی از برنامه‌هایی بود که از شب شهادت امام هادی (ع) آغاز شده و تا نیمه شعبان ادامه دارد.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم بیان کرد: در اجرای برنامه‌های معنوی که برای این ایام سخت در نظر گرفته شده است، می‌شود به ضبط دعاخوانی مداحان مطرح قم با همراهی صدا و سیمای مرکز قم اشاره کرد.

اشعری با اشاره به این پویش ۴۰ شب معنوی،افزود: در این ایام هر شب ساعت ۱۹ از طریق فضای مجازی به صورت زنده با حضور یکی از مداحان شاخص قم زیارت عاشورا برای دفع بلا از سر کشور اجرا می‌شود.

او اضافه کرد: حدیث کساء و دعای هفتم صحیفه سجادیه از جمله ادعیه‌ای است که توسط مداحان مطرح قم قرائت و هر روز از طریق صدا و سیما پخش می‌شود.

اشعری با عنوان اینکه ۱۶ موکب سلامت از سوی هئیت‌های مذهبی در قم برپا شده است، عنوان کرد: در این موکب‌ها نیز خدمات مختلفی به مردم ارائه می‌شود که آموزش رعایت نکات بهداشتی، شناسایی محرومان، ضد عفونی معابر، مساجد و تکایا و خودرو‌ها و منازل از اقداماتی به شمار می‌رود که در حال انجام است.

 رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم از توزیع مواد شوینده و ضدعفونی بین داوطلبینی که برای ضد عفونی محله‌ها و معابر اعلام آمادگی می‌کنند خبر داد و افزود: ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک نیز از دیگر اقداماتی است که توسط هیئات مذهبی با همکاری سپاه پاسداران انجام می‌شود.

او عنوان کرد: ۵۰ بازی در قالب کلیپ از سوی موکب‌های سلامت تهیه شده است که سرپرست خانواده بازی‌های جدیدی را برای بازی با فرزندانش فرا می‌گیرد که این برنامه نیز برای متقاضیان از طریق فضای مجازی ارسال می‌شود.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم با بیان اینکه ۸۰ درصد مساجد و تکایای قم با هماهنگی متولیان ضد عفونی آن‌ها به پایان رسیده و در کنار آن محله‌های مختلف شهر نیز در حال ضد عفونی است، گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی، مذهبی برای خانواده‌ها در ایام عید نیز در دستور کار قرار گرفته است که «پویش کرونا خوب یا بد» از جمله این برنامه‌ها است که با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم انجام می‌شود.

اشعری ادامه داد: در راستای مبارزه با کرونا؛ توزیع بسته‌های بهداشتی بین ائمه جماعات مساجد در روز‌های نخست شیوع کرونا با همکاری مجمع خیرین سلامت انجام شد.

 رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم با اشاره به اقداماتی که در راستای شهادت امام موسی بن جعفر (ع) از سوی هیئات مذهبی صورت گرفته است، گفت: هیئت‌ها هزینه‌هایی که قرار بود برای مراسم سوگواری شهادت امام هفتم هزینه کنند را برای مبارزه با ویروس کرونا صرف شود.

رئیس شورای هیئات مذهبی قم گفت: در این راستا بسته‌های حمایتی از سوی این هیئت‌ها تهیه شده که در روز میلاد امام حسین (ع) توزیع می‌شود.

او با عنوان اینکه پویش «به توان ما» از دیگر برنامه‌های هیئات مذهبی است، تصریح کرد: این پویش که به صورت ملی برگزار می‌شود به همت سازمان تبلیغات اسلامی و همکاری شورای هیئات مذهبی اجرا می‌شود.

او ادامه داد: با همکاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم نیز، عطر و تبرکی امام رضا (ع) بین خانواده‌های محروم و خانواده‌های کرونایی توزیع می‌شود.

مسئول مداحان خادم یار رضوی در بخش دیگری از سخنان خویش بیان کرد: همراهی مداحان با خادمان رضوی همراه با یک وعده غذا مهمان امام رضا (ع) و بسته‌های حمایتی به عنوان تبرکی در ۸ بیمارستان صحرایی و ثابت قم حضور یافته و خدماتی را ارائه می‌کنند.

اشعری اضافه کرد: خدمات و حمایت مالی از سوی خیرین در کل کشور را شورای هیئات مذهبی برعهده داشتند که به همین واسطه بسته‌های بهداشتی برای خانواده‌های محروم و نیازمند حاضر شده که همزمان با میلاد امام حسین (ع) بین خانواده‌های محروم و نیازمند توزیع می‌شود.

اشعری اضافه کرد: هزار بسته بهداشتی در روز میلاد امام حسین (ع) بین خانواده‌های نیازمندان توزیع می‌شود که این افراد توسط موکب‌های سلامت شناسایی شدند.

رئیس شورای هیئات مذهبی قم افزود: پیش از برپایی موکب‌ها نیز با کمک مرکز بهداشت و دانشکده سلامت رابطین بهداشت را فراخواندیم و مورد آموزش قرار دادیم و با ارائه گواهی از مرکز بهداشت به عنوان همیار پزشکان و پرستاران خدمت می‌کنند.

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com