کد خبر ۸۴۷۳۵ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷

از ورود 3000 خودروی غیربومی به قم ممانعت شد

فرمانده انتظامی استان قم از ممانعت ورود 3000 خودروی غیربومی به قم در ساعات گذشته خبر داد و گفت: 97 درصد از مشاغل و صنوف استان قم با بازرسان اصناف و پلیس همکاری کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، سردار عبدالرضا آقاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای تعطیلی برخی مشاغل اظهار داشت: بنا به تصمیم این ستاد مشاغل دسته‌بندی‌شده است و پلیس همراه با سازمان صنعت مدام و روزانه در حال بازدید و بازرسی از اماکن تجاری است.

وی با بیان اینکه 97 درصد از مشاغل و صنوف استان قم با بازرسان اصناف و پلیس همکاری داشته‌اند، تصریح کرد: چنددرصدی از مشاغل نیز همکاری با پلیس و بازرسان نداشته که بعد از گرفتن تذکرات مجبور به پلمپ آن‌ها شدیم.

فرمانده انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: در ساعات گذشته از 600 واحد صنفی و شغلی بازدید به عمل آمد که در مجموع آن‌ها همکاری‌های خوبی داشته‌اند ولی برخی نیز اصناف را نیز مجبور به مبادرت پلمپ شدیم.

وی با اشاره به محدودیت‌های ایجادشده در ورودی‌های قم یادآور شد: کلیه ورودی‌های شهر قم شامل 40 نقطه بود که 30 نقطه توسط موانع بسته و در 10 نقطه مابقی نیز با همکاری هلال‌احمر و راهداری و دیگر دستگاه‌ها از ورود خودروهای غیربومی ممانعت به عمل آمد.

آقاخانی ادامه داد: در 48 ساعت گذشته از ورود 3000 خودروی غیربومی به قم ممانعت به‌عمل‌آمده است، همچنین خودروهای غیربومی حق توقف در شهرهای اقماری قم را نیز ندارند.

وی با تأکید بر اینکه 13 تیم از پلیس راهور در سطح شهر اقدام به شناسایی خودروهای غیربومی و عزیمت آنان به شهرهای مبدأ کرده‌اند، اضافه کرد: در 48 ساعت گذشته 8 دستگاه خودروی غیربومی شناسایی و پس از تماس با مالک به سمت استان‌های خود عزیمت داده شده‌اند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com