کد خبر ۸۶۸۷۷ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۵
«قـم» به طور تدریجی به وضعیت عادی برمی‌گردد/

بازگشایی حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران بعد از ماه رمضان / نماز عید فطر در مساجد قم برگزار می‌شود

«بهرام سرمست» استاندار قم بعد از جلسه ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور گفت گفت: حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران بعد از ماه مبارک رمضان بازگشایی می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، بهرام سرمست، استاندار قم پس از جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور از بازگشایی صحن‌های حرم مطهر فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: صحن‌های این مکان‌های مقدس از یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب بازگشایی می‌شوند.

استاندار قم به برگزاری نماز جماعت و عید فطر در تمامی مساجد کشور اشاره کرد و گفت: نماز عید فطر در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر فاطمه معصومه(س) برگزار نمی‌شود.

سرمست همچنین با اشاره به بازگشایی اماکن تاریخی و موزه‌ها با رعایت موازین بهداشتی افزود: از دهم خرداد کارکنان دولت هم از ساعت ۷:۳۰تا ۱۴:۳۰ با تمام نیرو بر سرکار حاضر می‌شوند و البته قانون دورکاری به قوت خود باقی است.

استاندار قم در ادامه افزود: کسانی که در دوره شیوع کرونا به واسطه خدمت و فداکاری از دنیا رفته اند، در حکم شهید خدمت بوده که آیین نامه آن در دستور العمل ابلاغی تعیین خواهد شد.

سرمست از تصمیم گیریِ ، جلسه آینده ستاد مقابله با کرونا درباره تور‌های گردشگری خبر داد و افزود: این نوید را به صادر کننده‌های استان و کشور می‌دهیم که در آینده نزدیک مرز‌های صادرات به ویژه صادرات به افغانستان و عراق بازگشایی می‌شود.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com