کد خبر ۸۷۴۳۲ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
حاشیه سازی جدید سایت شفقنا!

راست و دروغ طرح ازدواج اجباری/ هدف «شفقنا» از این حاشیه‌سازی‌ها چیست!؟

در روزهای اخیر، انتشار یادداشتی با عنوان «پیشنهاد قوانین جدید برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» در سایت شفقنا، حاشیه‌های فراوانی را در محافل خبری و شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است. نکته جالب و قابل تامل ماجرا اینجاست که این یادداشت، دو سال پیش بدون اسم نویسنده در سایت پارسینه منتشر شده و هیچ بازخورد خاصی نیز نداشته بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، در روزهای اخیر، انتشار یادداشتی با عنوان «پیشنهاد قوانین جدید برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» در سایت شفقنا، حاشیه‌های فراوانی را در محافل خبری و شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

شفقنا در ابتدای این یادداشت که نویسنده‌ی آن را فردی به نام «حجت الاسلام محمد ادریسی» معرفی می‌کند؛ خاطرنشان کرده که "انتشار این مطالب در این بخش به هیج وجه به معنی تایید محتوا یا ترویج آن نیست و  صرفا با هدف آشنایی مخاطبان با وجود این گونه دیدگاه ها منعکس می گردد".

در بخشی از این یادداشت آمده است: "ابتدای دوره ازدواج اختیاری ۱۷ سال و انتهای آن ۲۸ است و اگر کسی ازدواج نکرد باید ازدواج اجباری داشته باشد".

اما نکته جالب و قابل تامل ماجرا اینجاست که این یادداشت، دو سال پیش بدون اسم نویسنده در سایت پارسینه منتشر شده و هیچ بازخورد خاصی نیز نداشته بود و اینک با روی کار آمدن مجلس اصولگرا با تیتر بی‌ربط «پیشنهاد قوانین جدید برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» بازنشر داده شده است.

بنا بر جست‌وجوهای اینترنتی، ادریسی نیز طلبه‌ای جوان و گمنام است که ظاهرا نشریه‌ای به نام سراج را اداره می‌کند. به عبارتی حتی اگر ادریسی نویسنده این مطلب نیز باشد؛ برخلاف برخی تبلیغات ناصحیح و کذب در فضای مجازی، او هیچ‌گاه مسئولیتی نداشته است.

با همه این اوصاف جای سوال است، سایت «شفقنا» _که مدتی است در فضای خبری کشور خط ایجاد تفرقه و حاشیه‌سازی را دنبال می‌کند_ ضمن ابراز بی‌طرفی و مسئولیت گریزی، با چه استدلالی اقدام به نشر چنین مطالبی کرده است!؟ نظر به تیتر انتخاب شده در سایت شفقنا برای یادداشتی که پیشتر نیز در سایت پارسینه منتشر شده بود؛ آیا دست اندر کاران این سایت از موضوع خاصی احساس خطر کرده و قصد به حاشیه بردن مطلب خاصی را با انتشار این یادداشت داشته‌اند!؟

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com
0
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۳

فعلا که شما «از موضوع خاصی احساس خطر کرده و قصد به حاشیه بردن مطلب خاصی را با انتشار این یادداشت» دارید

پاسخ
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲

کافیه در فضای مجازی به سرچ کنید تا ببینید کدوم مطلب حاشیه ساز بوده! روشنگری قمنا یا یادداشت منتشر شده در شفقنا

0
مخاطب ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۴

پوشاندن ماجرای اعلام زود هنگام عید فطر و قضیه مراجع تقلید

پاسخ
0
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷

دعوای جدید اصلاح طلبا با اصولگراها شروع شد وارد بازی کثیف اینا نشید ایها الناس

پاسخ
0
رها ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۲

نظرات ادمها بر اساس درک و فهمشون از اطرافشونه به عبارتی هرکس قد شعورش حرف میزنه...از ..ولی واقعیت اینه که کسانی که قصد دارن جهالت و حماقت ذاتی خودشون رو تو جامعه ترویج کنن باید تو دهنی بخورن...مثل [...]

پاسخ
1
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲

عجب آدم های [...] هستند، همه چیه مملکت درسته به فکر سکس مردم افتادن، این طرح خالی از محتوا هستش و هر کسی ارائه داده یا خیلی [...] یا مردم رو [...] فرض کرده

پاسخ