کد خبر ۸۸۰۴۴ انتشار : ۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸
دانشگاه علوم پزشکی قم:

مسافرت، عامل افزایش شیوع کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در قم گفت: اغلب افرادی که در دوران شیوع مجدد ویروس به مراکز درمانی مراجعه کردند یا مسافرت رفته و یا از مسافران مناطق قرمز استقبال کرده بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، دکتر محمدرضا قدیر صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری، مقابله و مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: در هفته اخیر شاهد پیک افزایشی مبتلایان به کووید19 بودیم که میزان مراجعان و بستری‌ها را بیشتر کرد اما طی دو روز گذشته روند ثابتی را داریم.

وی بیان کرد: اغلب افرادی که در دوران شیوع مجدد ویروس به مراکز درمانی مراجعه کردند یا مسافرت رفته و یا از مسافران مناطق قرمز استقبال کرده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: فصل پاییز که معمولا بیماری آنفلوآنزا نوع A و B را داشتیم در پیش رو است که متاسفانه امسال باید همراه با بیماری کووید19 آن را تجربه کنیم.

وی یادآور شد: شستشوی کامل دست، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مجامع عمومی همیشه توصیه می‌شود و از شهروندان انتظار داریم این مسائل را رعایت کنند.

قدیر گفت: در فاصله گذاری اجتماعی استان قم یکی از استان‌های موفق در کشور بود که انتظار داریم همواره مردم رعایت کنند و رسانه‌ها نیز در این راستا کمک جامعه سلامت باشند.

وی ادامه داد: هر بیمارستانی باید بخشی از بیمارستان را به بیماران کووید19 اختصاص دهد تا در صورت بروز هر گونه شیوع مجدد، بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.

پیش‌تر نیز علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا سابقه مسافرت دارند، گفته بود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراد بستری شده در ده روز گذشته در تماس با افراد آلوده بودند و مسافرت علت اصلی ابتلای آن‌ها ‌محسوب می‌شود.

او تاکید کرد: مسافرت‌ها میزان ابتلا به بیماری کرونا را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com
0
محمود جواد ۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹

چرا کمیته استانی مقابله با کرونا از اختیاراتش برای محدود کردن سفر به قم استفاده نمیکنه؟

پاسخ