کد خبر ۹۱۲۴۱ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۶

استخدام 550 نفر در آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی قم

در حالی ثبت نام در هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی تا 29 شهریور ماه ادامه دارد که طبق دفترچه راهنمای این آزمون، 556 نفر در استان قم و در برخی دستگاه های اجرایی به کار گرفته خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بیشترین جذب پیمانی و قراردادی در این آزمون و در استان قم مربوط به شهر مقدس قم است و البته سهمیه های محدودی نیز برای جذب در بخش های کهک، خلجستان و سلفچگان در نظر گرفته شده است.

همچنین بیشترین جذب این آزمون در بین دستگاه های اجرایی و در استان قم مربوط به وزارت آموزش و پرورش است که بیش از 490 نفر را به استخدام این وزارتخانه در می آورد که در این بین رشته «آموزگار ابتدایی» با بیش از 225 نفر در صدر این پذیرش در استان قم قرار دارد.

در رتبه های بعدی این فهرست رشته «مربی امور تربیتی مدارس» با پذیرش 43 نفر مرد، «دبیر تربیت بدنی» با پذیرش 30 مرد و زن، «مشاور واحد آموزشی» با پذیرش 22 مرد و همچنین «دبیر ادبیات فارسی» با پذیرش 20 زن و مرد قرار دارد.

در عین حال دیگر رشته های این بخش از آزمون استخدامی مشترک فراگیر وزارت آموزش و پرورش در استان قم به این شرح است:

دبیر ریاضی 14 نفر زن و مرد

دبیر عربی 14 زن و مرد

دبیر علوم اجتماعی 12 نفر مرد و زن

مراقب سلامت 12 نفر مرد و زن

دبیر زبان و ادبیات انگلیسی 11 نفر زن و مرد

دبیر علوم تجربی 10 مرد و زن

دبیری حرفه و فن (کار و فناوری) 7 نفر مرد و زن

دبیری جغرافیا (جغرافیا) 4 نفر مرد و زن

دبیری معارف اسلامی 4 نفر مرد و زن

دبیری هنر 4 نفر مرد و زن

دبیر شیمی 2 نفر مرد

دبیری تاریخ 2 نفر مرد و زن

دبیر روان شناسی و علوم تربیتی 1 نفر زن

دبیر علوم زیستی و بهداشتی 1 نفر زن.

همچنین در حالی که این آزمون در رشته هایی مانند «دبیر فیزیک»، «دبیر معارف اسلامی فلسفه» و «دبیری اقتصاد» در سال جاری پذیرشی در قم ندارد، رشته های هنرآموزی و استادکاری مانند الکتروتکنیک، الکترونیک، صنایع چوب، طراحی و دوخت، گرافیک، مکانیک خودرو، صنایع دستی، کودکیاری، کامپیوتر و تأسیسات از دیگر رشته هایی هستند که بین 1 تا 10 نفر در استان قم پذیرش دارند.

در عین حال عنوان شغلی «بانکدار» برای پذیرش دو نفر در بانک توسعه تعاون قم و یک نفر در پست بانک ایران این استان از دیگر موارد اعلام شده در آزمون استخدامی امسال است.

سازمان انتقال خون استان نیز 9 نفر را در سال جاری و از طریق این آزمون جذب می کند که با عناوین «کارشناس انتقال خون»، «کارشناس برنامه و بودجه»، «کارشناس تجهیزات پزشکی»، «کارگزین» و «مسؤول خدمات مالی» به کار گرفته می شوند.

سازمان بهزیستی استان قم نیز در این آزمون سهمیه ای 16 نفره برای جذب و در عناوینی مانند «پزشک متخصص»، «پزشک عمومی»،  «کارشناس امور بهزیستی»، «کارشناس امور توانبخشی»، «کارشناس امور ساختمان و تأسیسات» و «کودکیار» دارد.

در عین حال وزارت جهاد کشاورزی، سازمان پزشکی قانونی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان ملی استاندارد، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، سازمان هواشناسی و همچنین سازمان حفاظت از محیط زیست از دیگر نهادها و سازمان هایی هستند که از طریق این آزمون به جذب 2 تا 5 نفر نیرو به صورت پیمانی یا قراردادی اقدام خواهند کرد.

وزارت کشور نیز از طریق این آزمون در قم 2 نفر مرد به عنوانکارشناس امور امنیتی انتظامی، 2 نفر مرد یا زن با عنوان کارشناس توسعه و عمران امور شهری و روستایی و یک نفر مرد به عنوان کارشناسی راهبری حراست استخدام خواهد کرد تا جمع نیروی انسانی که از استان قم و از مسیر هشتمین آزمون مشترک فراگیر به بدنه دستگاه های اجرایی می پیوندند به عدد 556 برسد.

هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی روز جمعه نهم آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com