کد خبر ۹۱۲۹۰ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۴
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبر داد؛

آغاز عملیات کاشت گل‌های پاییزی در فضای سبز شهرقم

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از آغاز کاشت بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بوته انواع گل فصلی در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از شهرداری قم، پیام جوادیان، مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از کاشت گل و گیاه پاییزه با اولویت بهسازی فضای سبز قم خبر داد و اظهار کرد: همچون سال‌های گذشته با نزدیک شدن به مهرماه و کاهش دمای هوا، عملیات کاشت گل و گیاه در فضای سبز با عنوان برنامه استقبال از مهر آغاز شده است.

 او افزود: این برنامه از ۱۵ شهریور ماه با کاشت گل و گیاه در باغچه‌های دائمی و فصلی با اولویت گونه‌های تولید شده در مرکز تحقیق و تولید گل و گیاه شهرداری در بوستان غدیر و مراکز تولید مناطق آغاز شده و باقیمانده نیاز گل و گیاه نیز، با پیگیری‌های به عمل آمده خریداری شده است و برای کاشت در اختیار شهرداری‌های مناطق قرار خواهد گرفت.

جوادیان با اشاره به در اولویت قرار دادن کاشت گل‌های زینتی و گل‌های دائمی و چند ساله گفت: با چنین اقدامی علاوه بر لحاظ شرایط سازگاری اقلیمی، هزینه‌های کاشت و نگهداری نیز کاهش پیدا می‌کند و باز کاشت مجدد به حداقل ممکن خواهد رسید.

او افزود: با توجه به شروع فصل سرما و محدودیت گونه‌های زینتی، تلاش می‌کنیم حداکثر تنوع را از لحاظ فرم و رنگ را در فضای سبز شهر قم داشته باشیم.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به کاشت گل و گیاه تا دو ماه آینده خبر داد و تصریح کرد: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بوته انواع گل‌های دائمی و فصلی در فضای سبز قم کاشته می‌شود تا تاثیر خوبی در فضای سبز شهری داشته باشد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com