کد خبر ۹۱۷۲۸ انتشار : ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴
مدیر عامل سازمان آتش نشانی قم عنوان کرد؛

وجود ساختمان‌های بلند مرتبه در شهر و لزوم پیش بینی امکانات اطفای حریق

جعفری گفت:سازمان آتش نشانی امکانات لازم را برای اطفای حریق این ساختمان‌ها پیش بینی و در اختیار ساکنان آن قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، جعفری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به وجود ساختمان‌های بلند مرتبه در شهر قم و لزوم پیش بینی امکانات اطفای حریق در آن گفت: قم از لحاظ وجود ساختمان‌های بلند مرتبه، جزء ۴ شهر اول کشور است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: سازمان آتش نشانی امکانات لازم را برای اطفای حریق این ساختمان‌ها پیش بینی و در اختیار ساکنان آن قرار داده است.

عباس جعفری با بیان اینکه بر اساس استاندارد جهانی در شهر‌ها باید به ازای هر ۵۰ هزار نفر جمعیت یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد افزود: در حال حاضر ۲۴ ایستگاه آتش نشانی در شهر قم فعالیت می‌کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به وضعیت شهر قم از لحاظ تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی گفت: قم تنها کلانشهری است که از نظر تعداد ایستگاه آتش نشانی به استاندارد جهانی رسیده است.

عباس جعفری با بیان اینکه سازمان آتش نشانی قم تا سال ۹۲، ۱۷۰ نیروی آتش نشان داشت که این آمار امروز به ۴۷۰ نفر رسیده است افزود: در حال حاضر ۶۰ نفر هم در حال آموزش آتش نشانی هستند که تا دوماه آینده به عنوان آتش نشان فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از آغاز ساخت ایستگاه مرکزی آتش نشانی تا دو روز آینده در بلوار پیامبر اعظم خبر داد و گفت: این ایستگاه به مساحت ۲۸ هزار متر مربع با تجهیزات مدرن با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com