کد خبر ۹۳۰۸۹ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۳

بهره برداری از بوستان شهید زین‌الدین با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، به نقل از   خبرگزاری فارس از قم، مهدی اصفهانیان مقدم، با تأکید بر اهمیت توسعه بوستان‌ها اظهار داشت: این بوستان توانسته بخشی از نیاز شهرک شهید زین‌الدین در حیطه فضای سبز را رفع کرده و با افتتاح این بوستان ۳۰ هزار مترمربع فضای سبز و تفریحی در اختیار شهروندان قرار دهد.

وی فضای سبز این بوستان را ۱۵ هزار مترمربع اعلام کرد و افزود: سنگ‌فرش انجام‌شده در بوستان شهید زین‌الدین ۸ هزار مترمربع بوده که با توجه به توپوگرافی این بوستان کاری ارزشمند محسوب می‌شود.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با اشاره به اینکه فضای سبز این بوستان در مرحله کاشت و آماده بهره‌برداری است، ادامه داد: پله و آب‌نمای بوستان یک هزار و ۵۰۰ متر بوده و بیش از ۳ هزار مترمربع فلاورباکس به‌کاررفته و زمین‌بازی به مساحت یک هزار و ۷۵۰ متر در آن طراحی‌شده است.

وی اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای را در مسیر مدیریت منابع آب موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: در بوستان شهید زین‌الدین سیستم آبیاری تحت‌فشار اجراشده و دیواره سبز آن‌یکی از طراحی‌های منحصربه‌فرد در این بوستان است.

اصفهانیان مقدم اعتبار هزینه شده در این بوستان را عددی بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: افتتاح بوستان شهید زین‌الدین در بهبود شرایط اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت نوجوانان با طراحی زمین‌بازی تأثیر بسیاری داشته است.

وی افتتاح پروژه‌های تفریحی و فضای سبز را گامی به سوی کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست که در نهایت قم را به شهری سالم و امن از نظر زیست اجتماعی تبدیل می‌کند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com