کد خبر ۹۳۹۵۸ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

اقدام برخی فوتبالیست ‌ها برای دریافت ارز دولتی / فرهاد مجیدی چگونه ارز دولتی گرفت؟ + فیلم

«احمد امیرآبادی فراهانی» درخصوص چگونگی دریافت ارز دولتی توسط فرهاد مجیدی گفت: حدود یک ماه پیش یکی از واردکنندگان غله کشور به من گزارش داد که برخی از فوتبالیست‌ها در وزارت صنعت رفت و آمد دارند و در حال گرفتن ارز برای شرکت‌هایی هستند که به نام خودشان نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتشار یک توئیت مدعی شد فرهاد مجیدی بازیکن و سرمربی سابق استقلال برای دریافت ارز دولتی به وزارت صنعت معدن و تجارت مراجعه کرده است؛ انتشار این موضوع با واکنش مجیدی همراه شد و او در پاسخ به این توئیت عنوان کرد نه تنها یک ریال یا یک دلار ارز دولتی دریافت نکرده بلکه هیچ شرکتی هم ندارد.

امیر آبادی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص ادعای خود موارد جدیدی از نحوه دریافت ارز دولتی توسط مجیدی ارائه داد.

وی در حاشیه جلسه علنی و در جمع خبرنگاران درباره توئیت خود که به موضوع تقاضای فرهاد مجیدی برای دریافت ارز دولتی اختصاص داشت، اظهار داشت: حدود یک ماه پیش یکی از واردکنندگان غله کشور به من گزارش داد که برخی از فوتبالیست‌ها در وزارت صنعت رفت و آمد دارند و در حال گرفتن ارز برای شرکت‌هایی هستند که به نام خودشان نیست.

وی افزود: این فرد ادعا کرد که بنده با یکی از افراد (فرهاد مجیدی) درگیر شده‌ام و به وی اعتراض کرده‌ام که شما اینجا چه می‌کنید؟ مگر حرفه‌تان فوتبال نیست؟

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: به دنبال این جریان من به وزارت صنعت نامه نوشتم و خواستم که این موضوع را بررسی کند، نامه بنده به تاریخ ۲ مهر امسال بود که پاسخ آن نیز در ۱۹ آبان برای من آمد که قید شده بود فرهاد مجیدی به دفتر خدمات بازرگانی مراجعه کرده و درخواست وی در کارگروه تخصیص ارز دولتی مورد تأیید قرار گرفته و نهایتاً ۹ ثبت سفارش به نام شرکت‌هایی که البته مالکشان آقای مجیدی نیست صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: البته امکان دارد ایشان عضو هیئت مدیره و یا صاحب شرکتی نباشد، اما دوربین‌های وزارتخانه حضور وی را ثبت کرده و مسئولانی که با او برای دریافت ارز در ارتباط بودند نیز حاضر هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: برخی از واردکنندگان نهاده‌های دامی کشور نیز مجیدی را در وزارتخانه رصد کردند، البته یکی دیگر از فوتبالیست‌های مشهور نیز برای یک شرکت معدنی تقاضای واردات نهاده‌های دامی کرده بنابراین بنده به وی توصیه می‌کنم که دست از این کار خود بردارد چراکه در حال استعلام هستم و چنانچه پاسخ آن دریافت شود گزارش را به مردم ارائه خواهم داد.

امیرآبادی فراهانی تأکید کرد: شب گذشته شخصی که درخواست تقاضای تحویل ارز دولتی را از آقای مجیدی دریافت کرده با بنده تماس گرفت و درخواست کرد که کوتاه بیایم و مشکل حل شود، البته یکی از نمایندگان پیشین مجلس نیز به بنده زنگ زد و گفت که آقای مجیدی درخواست دارد تا با من ملاقات کند و گفت که اسناد را به ایشان نشان دهید چراکه مدعی است که ارز دولتی نگرفته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بهتر است هر کسی به شغل و فعالیتی که دارد بپردازد بنده نمی‌گویم او ارز را تحویل گرفته، اما به نام ایشان برای ۹ شرکت ثبت تقاضای ارز دولتی صورت گرفته است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com