کد خبر ۱۱۶۱۵۰ ۹۵ بازدید انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم خبر داد؛

تشکیل کادر نوجوان در ۱۲۰ کانون فرهنگی هنری مساجد قم

مدیرستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم از تشکیل کادر نوجوان در ۱۲۰ کانون فرهنگی هنری مساجد قم در قالب ۱۶۰۰ نوجوان مسجدی تا امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حیدری امروز (پنجشنبه ۲۵ اسفندماه) در همایش گرامیداشت سی امین سالگرد تأسیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: حدود ۶ ماه است که در خدمت کانون‌های مساجد قم هستم و در این مدت برنامه‌های مختلفی را مبتنی بر راهبرد ترسیم کردیم.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم ادامه داد: در این مدت توانستیم برنامه‌های مختلفی را در سه ساحت هویت بخشی، ساماندهی و توانمندسازی تعریف و اجرا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری با بیان اینکه یکی از عملیات‌هایی که دغدغه ستاد کانون‌های مساجد و مدیران در استان بود بحث کادر نوجوانان است گفت: این موضوع با استقبال بچه مسجدی‌ها مواجه شد و تا امروز موفق به کادرسازی در ۱۲۰ کانون شده ایم که شامل ۱۶۰۰ نوجوان مسجدی فعال می‌شود.

وی با بیان اینکه هر ظرفیتی را که امروز در انقلاب اسلامی داریم برخاسته از مناطق کم برخوردار بوده است ادامه داد: تعداد قابل توجهی از این ۱۶۰۰ نفر نیز از کانون‌های مناطق کم برخوردار هستند و این فرصت را غنیمت می‌شماریم چرا که این مناطق در حوزه انقلاب اسلامی نقش آفرینی چشمگیری دارند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان قم ادامه داد: بعد از ساماندهی این ۱۶۰۰ کادر نوجوان، پیوست‌هایی را در ساحت‌های مختلف مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری برای این برنامه تعریف کردیم، از جمله پیوست تحصیلی، پیوست تهذیب، پیوست مطالعه و کتابخوانی، کارورزی تشکیلاتی، ورزش، اردو و هسته‌های تربیت محور و غیره که می‌تواند در راستای اعتلا و ارتقا کانون‌ها و فعالیت‌های آنان مؤثر باشد.

وی در پایان از حمایت‌ها و همراهی‌های ستاد کانون‌های مساجد کشور، مدیران استان قم بویژه استاندار محترم، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل تبلیغات اسلامی، مدیرکل اقتصاد و دارایی، مدیرکل ورزش و جوانان و همه ی دستگاه‌هایی که از کانون‌های مساجد حمایت و دستگیری کردند تقدیر و تشکر کرد..

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/