کد خبر ۱۰۳۹۵۴ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲
در جوار ضریح مطهر صورت گرفت؛

اجرای نقاشی صحنه ورود حضرت معصومه(س) به قم توسط استاد حسن روح‌الامین + تصاویر

مدیر روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت از تولید نقاشی صحنه ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم توسط روح‌الامینی در حرم مطهر این حضرت خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محسن آمره در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به نزدیک بودن سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم در 23 ربیع الاول از نقاشی صحنه ورود این حضرت به قم توسط حسن روح الامینی از نقاشان برجسته کشور خبر داد.

وی افزود: استاد روح‌الامینی با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها اقدام به تصویرگری این صحنه بر اساس واقعیات تاریخی کرده است و در پایان این نقاشی به موزه آستان مقدس بانوی کرامت اهدا خواهد شد تا در معرض دید عموم مردم قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت گفت: تولید این اثر هنری با همکاری حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با هیأت هنری جامعه ایمانی مشعر در روز 25 مهرماه 1400 در رواق شاه عباسی حرم مطهر بانوی کرامت انجام شده است.

وی ادامه داد: روح الامینی نقاشی است که هنر خود را در راستای خدمت به اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی به کار گرفته و آثاری از جمله واقعه مسجد گوهر شاد ، تابلو علقمه، اصحاب آخرالزمانی اباعبدالله(ع) را به تصویر کشیده است.

آمره خاطرنشان کرد: تولید نقاشی صحنه ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم بنا بر خواسته و علاقه خود استاد روح الامینی بوده و حرم مطهر نیز از این کار هنری استقبال و امکان حضور در حرم مطهر و اجرای نقاشی در حرم مطهر را فراهم کرده است.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com