به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک:

چند راهکار برای نجات محیط زیست: به کیسه‌های نایلونی «نه» بگوییم!

پلاستیک یکی از پسماندهای دردسرساز است که به طور متوسط تنها 30 دقیقه مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ با این حال حدود 250 تا 500 سال زمان نیاز دارد تا تجزیه شود. جنس و مواد تشکیل دهنده پلاستیک‌ها نیز به گونه‌ای است که در اثر سوزاندن این دسته پسماندها برای از بین بردن آنان، ترکیبات متعددی از گازهای بسیار سمی، سرطان‌زا حاصل می‌شود که خطرات جدی برای اکوسیستم و سلامتی انسان‌ها به همراه دارد.

معاون شرکت توزیع نیروی برق قم:

رکورد مصرف برق در قم شکست

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: روز گذشته پیک‌بار مصرف برق در قم به ۸۸۲ مگاوات رسید و رکورد مصرف برق در این استان شکسته شد.

روابط عمومی مرکز بهداشت قم:

هوای قم در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت

روابط عمومی مرکز بهداشت قم اعلام کرد: امروز (پنجشنبه) هوای قم در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

سگ‌های قاتل هم‌بازی کودکان دامشهری قم!

بعد از نشستن پای درد دل خانواده‌ای که بر اثر حمله سگ‌های ولگرد کودک چهار ساله خود را از دست داده است، با پرس‌وجو از اهالی دامشهر قم متوجه شدیم که حمله سگ‌ها به کودکان سابقه‌دار است و سگ‌ها روز قبل از حمله به این کودک چهارساله، به کودک دیگری حمله کردند و او نیز دچار جراحات شدید شده است.

جزییات آتش سوزی کارخانه ای در شکوهیه؛

۴ فوتی و ۶ مصدوم در حادثه آتش سوزی در قم

حادثه آتش سوزی گسترده کارخانه تولید مواد شوینده در شهرک شکوهیه قم موجب فوت ۴ کارگر شد و حال ۶ مصدوم دیگر این حادثه که دچار سوختگی با درصد بالا شدند وخیم است.

فوت کودک قمی در اثر حمله سگ‌های ولگرد + عکس

طی روزهای اخیر یک کودک افغانستانی ساکن قم، مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفته و متاسفانه بر اثر شدت جراحات، جان خود را از دست داده است.

اختصاصی قم‌نا/

دردسرهای نبود نظارت بر بازار مسکن، گریبان مستاجران قمی را گرفت

تعدادی از مخاطبان در تماس با قم‌نا می‌گویند برخی صاحبان منازل که خانه‌های خود را با قیمت‌هایی گزاف برای اجاره ارائه کرده‌اند؛ برای فرار از پرداخت کمیسیون بنگاه به هیچ وجه حاضر به ثبت قرارداد خود نیستند. در این صورت نیز مستاجران چون کد پیگیری ندارند نمی‌توانند وام ودیعه مسکن را هم بگیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:

لازمه عبور از تابستان گرم صرفه‌جویی است

بختیاری با بیان اینکه امروز برای عبور از تنش آبی نیازمند کاهش مصرف و صرفه‌جویی هستیم، گفت: با 10 درصد صرفه‌جویی در مصرف توسط هر خانوار می‌توانیم به راحتی از پیک مصرف تابستان امسال عبور کنیم.

اینفوگرافیک/

آمار تصادفات منجر به تلفات در قم

سال گذشته در استان قم ۹ هزار و ۱۹۰ نفر بر اثر سوانح رانندگی دچار آسیب دیدگی شدند که این مقدار در مقایسه با سال ۹۹ با افزایش ۲۹ درصدی همراه بوده است. بر اساس آمار پزشکی قانونی استان قم در رتبه یک مصدومان ناشی از تصادفات در سال ۱۴۰۰ قرار دارد.

آخرین اخبار

پربحث ترین ها

    پربیننده ترین ها