مشاور امور بانوان استانداری قم خبر داد؛

برخی از زنان خشونت دیده فراری، به قم پناه می آورند

ظهیری مشاور امور بانوان استانداری قم اظهار داشت: بعد از پیشنهاد ساخت خانه های امن در قم ، به دلایلی و ملاحظاتی هنوز این طرح در دست مطالعه است اما طرح تشکیل چنین محل هایی به عنوان جایگاه حماتیی از زنان آسیب دیده و زمینه بازگشت برای کسانی که از طرف خانواده آسیب دیده اند فراهم شده است.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان قم:

ساختمان کانون وکلای قم پس از ۵ سال افتتاح می‌شود

رئیس کانون وکلای دادگستری استان قم از افتتاح ساختمان کانون وکلای دادگستری قم خبر داد و گفت: از مسئولان استان می‌خواهیم خیابانی که ساختمان کانون وکلا در آن قرار دارد به نام وکیل نام‌گذاری کنند.

مدیرکل راه‌آهن قم:

هیچ گونه حادثه‌ای در قطار یزد–تهران در حوالی قم رخ نداده است

محسن اعتماد مدیرکل راه‌آهن قم با بیان اینکه هیچ‌گونه حادثه‌ای در مورد قطار یزد به تهران در حوالی قم رخ نداده است، گفت: نباید مردم به حاشیه‌های پخش‌شده در فضای مجازی اعتنا کنند.

معاون سازمان زمین‌شناسی کشور:

۱۰ تن ذخایر احتمالی طلا در قم وجود دارد

بهروز برنا معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی کشور گفت: حدود ۱۰ تن ذخایر احتمالی طلا در قم وجود دارد که رقم بسیاری برای قم به شمار می‌رود و در صورت تأمین منابع مالی، می‌توانیم به بهره‌برداری در این زمینه دست‌یابیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم هشدار داد

احتمال نفوذ و رسوخ گروه‌های تروریستی در قم

مهدی متقیان مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم با بیان اینکه قم به‌عنوان ام القرای جهان اسلام و خاستگاه نظام اسلامی از موقعیت ویژه و خاصی در عرصه جهانی برخوردار است، نسبت به احتمال نفوذ و رسوخ گروه‌های تروریستی در قم هشدار داد.

معاون فرهنگی و امور جوانان قم خبر داد :

با وجود 32 هزار نفر زوج جوان صرفا نیمی از آنها در کلاس‌های آموزشی زندگی پایدار شرکت کرده‌اند

معاون فرهنگی و امور جوانان قم با بیان اینکه دوره آموزشی مهارت‌های زندگی به زوجین، از مهم‌ترین اقدامات مؤثر در کاهش طلاق است، گفت: با وجود 32 هزار نفر زوج جوان صرفا نیمی از آنها در کلاس‌های آموزشی زندگی پایدار شرکت کرده‌اند

فرماندار قم:

سازمان‌های مردم‌نهاد حلقه مفقوده تولید کنندگان با مردم هستند

سیار بابیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد باید حلقه ارتباطی مردم با کارخانه‌های اقلام باکیفیت ایرانی باشند، افزود: این سازمان‌ها با شناسایی کارخانه‌های ایرانی که به تولید اقلام باکیفیت می‌پردازند و نیز برقراری ارتباط میان آن‌ها با مردم، می‌توانند سبب ترویج خرید کالاهای ایرانی و رفع مشکلات جوانان شوند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم خبر داد:

از اختصاص 50 درصد از فعالیت های مهندسی به دو منطقه تا صدور ۹۶۲ شناسنامه فنی ساختمان در قم

امین مقومی با اشاره به شیوه‌های مختلفی که در نظام‌مهندسی در حال بررسی است، گفت: دو موضوع به‌صورت جدی در حال پیگیری است که شامل اصلاح قانون نظام‌مهندسی و آئین‌نامه کنترل ساختمان می‌شود که در کارگروه امور زیربنایی دولت در حال بررسی است.

عضو شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران:

همایش ملی «جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی» در قم برگزار می‌شود

عضو شورای سیاست‌گذاری حوزه های علمیه خواهران عنوان کرد: مرکز تحقیقات زن و خانواده یک مرکز تخصصی پژوهش حوزه مطالعات زنان است، ازاین‌رو مباحث چالشی فراوانی در این عرصه وجود دارد،همایش ملی جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی 5 اسفند برگزار می‌شود.

سخنگوی شورای شهر قم:

افزایش ۴۰ درصدی کرایه تاکسی‌ها در شهر قم صحت ندارد

سخنگوی شورای شهر قم با تکذیب خبر افزایش ۴۰ درصدی کرایه تاکسی‌ها گفت: با توجه به افزایش هرساله کرایه‌ها با توجه به تورم امسال ۱۳ درصد افزایش کرایه تاکسی‌ها منظور شده که در برخی خطوط به‌صورت دوسالانه افزایش ۲۵ درصدی داریم.

مدیرکل اقتصادی استانداری قم خبر داد:

افزایش 116 انشعاب برق صنعتی در استان قم/تکمیل14 طرح و پروژه با معرفی به بانک

مجید آوری فرد مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم از افزایش 116 انشعاب برق صنعتی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این افزایش 14.5 درصدی مصرف برق واحدهای صنعتی نشان‌دهنده چرخش چرخ صنعت در استان بوده و نشان می‌دهد مسیر خوبی برای واحدهای صنعتی ایجادشده است.

شهردار قم خبر داد:

افتتاح ۲۰۰ ميليارد تومان پروژه با مشاركت دفتر رهبری

دكتر سقائيان‌نژاد شهردار قم با اشاره به اينكه طرح‌هاي سفر رهبر انقلاب اسلامي براي سال جاري آغاز شده است، گفت: با احتساب پروژه‌هاي سال جديد فردا نزديك به ۲۰۰ ميليارد تومان پروژه افتتاح مي‌شود كه اين پروژه‌ها اثرات مثبتي در روند توسعه شهر قم داشته است

مدیرکل ارشاد استان قم:

دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم پذیرای ۲۸۴ ناشر کتاب است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت : امسال پذیرای ۲۸۴ ناشر در دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم هستیم که امیدواریم با ایجاد فضای مناسب در سال‌های آینده بتوانیم پذیرای ناشران بیشتری در این وفاق فرهنگی باشیم .

در گفتگو با عضو شورای اسلامی شهر قم مطرح شد؛

تا کی باید شاهد برخورد فیزیکی با دستفروشان باشیم

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: برخی از همشهریان چاره ای ندارند و زندگیشان با دستفروشی و با وانت و چرخ دستی و بساطی که پهن کرده اند می چرخد و یک خانواده چند نفره را تامین می کند باید این افراد را درک کرد وضعیت اقتصادی کشور مساعد و مطلوب نیست و عده ای با همین حداقل درآمد زندگی می کنند.

آخرین اخبار