روایتی متفاوت از پنج سال زندگی مشترک با شهید حججی ؛

مهریه‌ام‌ یک‌ سکه‌به‌نیت‌ یگانگی خدای متعال بود/ دعامی‌کردم محسن شهید شود ولی اسیرنه!

زهرا عباسی همسر شهید مدافع حرم محسن حججی با اشاره به آخرین خاطرات حضور شهید حججی اظهار داشت: دفعه آخری که می‌خواست به سوریه برود به محسن گفتم من مطمئنم شما این بار که می‌روید به شهادت می‌رسید. گفت: «هنوز برای شهادتم مطمئن نیستم؛ ولی دعا کن روسفید بشوم.» من که اما هنوز مصر بر شهادتش بودم...

رئیس شورای اسلامی استان قم :

آژیر قرمز آلودگی هوا در منطقه سلفچگان به صدا درآمد

حسن بختیاری رئیس شورای اسلامی استان قم نسبت به وضعیت آلودگی محیط زیست در منطقه سلفچگان قم هشدار داد و اظهار داشت : با وجود پیگیری‌هایی که شده، کماکان واحدهای آلاینده در این منطقه فعال هستند و شرایط سلفچگان را به سمت وضعیت قرمز برده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد:

کاهش پرداخت 95 میلیارد ریالی هزینه های درمانی با فعالیت 6 کلینیک ویژه در قم

دکتر ابوالفضل ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، 6 کلینیک ویژه وابسته به دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات مهیا شده و با خدمات آن ها، تاکنون 95 میلیارد ریال هزینه های درمانی مردم قم کاهش یافته است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان قم مطرح کرد

ثبت 124 مورد دوقلوزایی در 4 ماهه نخست سال جاری در استان قم

خلیل مرادی مدیرکل ثبت‌احوال استان قم آمار چندقلوزایی در 4 ماهه نخست سال جاری را 133 مورد بیان کرد و گفت: در این مدت 124 مورد دوقلو، 7مورد سه‌قلو و 2 مورد هم چهارقلو در استان قم به دنیا آمده‌اند.

توسعه صنعتی یا مرگ زندگی سنتی ؛

سایه مرغدار بزرگ روی زندگی اهالی 5 روستا + تصاویر

سال‌هاست که نام سلفچگان قم باتوسعه صنعتی گره خورده، اما ارمغان صنعتی شدن برای این روستائیان کم آبی و آلودگی زیست محیطی بوده است. از جمله این مشکلات می‌توان به آلودگی‌های مختلف مرغداری‌های متعدد یک مرغدار در نزدیکی چند روستای نیزار اشاره کرد.

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی؛

نشست کتاب خوان تخصصی شعر و ادبیات در قم برگزار می شود

حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی از برگزاری نشست کتاب خوان تخصصی شعر و ادبیات با حضور استاد محمد علی مجاهدی پدر شعر آیینی کشور ، مجید شرافت، جواد محمد زمانی و دیگر شاعران و اساتید حوزه و دانشگاه خبر داد.

عضو شورای شهر قم مطرح کرد :

مأموران شهرداری باید از رفتارهای احساسی و ضرب و شتم همشهریان پرهیز کنند

ملایی اظهار داشت: مأموران شهرداری باید منطق را در برخوردهای خود در نظر داشته باشند و رفتارهای احساسی و ضرب و شتم همشهریان پرهیز کنند که هیچ جایی برای توجیه ندارد همچنین تمام رفتارها و برخوردهای مأموران شهرداری باید با حکم قضایی صورت بگیرد.

فرمانده انتظامی استان قم:

موتورسواران از معضلات استان قم به‌شمار می‌روند

فرمانده انتظامی استان قم گفت: موتورسیکلت و موتورسواران، از معضلات و مشکلات استان به‌شمار می‌روند، از ۶ نفر کشته‌شده در تصادفات، پنج نفر مربوط به موتورسیکلت‌سواران است که می‌طلبد به این امر توجه ویژه‌تری داشت .

در گفت و گو با نایب رئیس سازمان نظام مهندسی استان قم مطرح شد:

ایمنی موضوع مغفول مانده در شهرک های صنعتی استان قم

شرکت شهرک های صنعتی تنها به موضوع استحکام سازه توجه دارند و نسبت به موضوع ایمنی کم توجهی می شود. از یک سال و نیم گذشته تاکنون پیگیر رسیدگی به موضوع ایمنی ساختمان های شهرک های صنعتی بوده ایم ولی در این زمینه با استقبال مواجه نشدیم.

تاملی بر فوت دو شهروند قمی ؛

سکوت معنادار مسئولان استان در پی دو حادثه اخیر قم

نکته مهم و تعجب برانگیز سکوت مسئولان استان در این مقوله است. به طوری که در کنار سکوت همه مسئولان استانی مجموعه شورای شهر نیز تا زمان برگزاری جلسه رسمی شورا هیچگونه اظهار نظری در این زمینه نداشتند و این خود جای سوال است.

دادستان قم:

آمار جرائم خشن در قم کاهش یافته است+ نمودار

دادستان قم از آمار کاهش جرائم خشن در 4ماه نخست سال جاری در قم خبر داد و اظهار داشت :مزاحمت برای بانوان و اطفال در اماكن عمومی يا معابر 25% و قتل عمدی مسلمان 38% و سرقت مسلحانه 100% و آدم ربايي (ربودن / مخفي كردن فردكمتر از 15 سال) 46% و ايراد جرح عمدي با چاقو 35% و اختلاس 83% کاهش یافته است.

رئیس موقت شورای شهر قم:

از نقد منصفانه نمی‌ترسیم / به دنبال شفاف‌سازی خواهیم بود

رئیس موقت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قم گفت: از نقد منصفانه نمی‌ترسیم چرا که به دنبال شفاف‌سازی بوده و اگر اشتباهی را انجام دهیم شهامت عذرخواهی کردن و پذیرفتن آن را داریم به همین علت از رسانه‌ها نیز درخواست داریم به شفاف‌سازی و نقد منصفانه بپردازند.

معاون شهردار قم:

فوت دو نفر از شهروندان قمی برای مجموعه شهرداری بسیار دلخراش است

سید امیر سامع معاون امور اجتماعی و خدمات شهری شهرداری قم از تعیین 5 نقطه این شهر برای ساماندهی وانت‌بارهای دوره‌گرد خبر داد و درمورد فوت دو شهروند قمی اظهار داشت: یک مورد از این حوادث نیز برای شهر قم بسیار زیاد است و امیدواریم دیگر شاهد تکرار آن نباشیم.

جانشین پلیس راه استان قم:

بیشتر تصادفات جاده ای قم به خاطر خواب آلودگی رانندگان است

سرهنگ مختار پناهی جانشین پلیس راه استان قم اظهار داشت: در فصل مسافرت قرار داریم و بیشتر تصادفات جاده ای در قم به خاطر خستگی و خواب آلودگی راننده است، البته در 4 ماه نخست امسال تقریبا 20 درصد کاهش تصادف داشتیم.

آخرین اخبار