عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خبر داد:

رئیس دولت تدبیر و امید پاسخ «نامه محرمانه» جامعه مدرسین قم را داد

هدف اصلی سفر اخیر نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور به قم، دیدار با اعضای جامعه مدرسین و تقدیم نامه رئیس جمهور در جواب نامه اعضای این جامعه بوده است،یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تائید این خبر اظهار داشت:آقای نهاوندیان به نمایندگی از رئیس‌جمهور پاسخ نامه ما را داد و سپس مباحثی در این باره بحث و تبادل نظر شد.

نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم:

طلاب درباره مسائل دينی با احدی معامله نمی كنند/بی‌تفاوتی در برابر تذکرات علما معنا ندارد

حجت‌الاسلام جلال رضوی‌مهر نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم با بیان اینکه اجازه ندهیم به اسم هنر احکام اسلام ر ا به سخره بگیرند گفت: هنرمندان هرگز اجازه نمي‌دهند در يارگيري سياسي با آنها ابزاري برخورد شود.

جعفری مطرح کرد؛

نمایشگاه فضای مجازی پاک به دنبال فرهنگ سازی عملی است

مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بحث استفاده از فضای مجازی برای ارتقای سلامت جامعه تحت عنوان سلامت فضای مجازی پاک ایده ای است که در همایش فضای مجازی پاک از سوی دفتر تبلیغات اسلامی دنبال می شود.

آیت الله جوادی آملی:

خطبه فدك آبرويی برای سقيفه نگذاشت/ عقلانيت انسان را حفظ می‌كند

حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با تبيين قسمتی از خطبه فدكيه در درس خارج اظهار داشتند: خطبه فدك آبرويی برای سقيفه نگذاشت، حضرت چه كرد در آن خطبه، چه گفت، چطور مردم را شوراند، چطور اسلام را به آن قلّه اوّلي‌اش معنا كرد، همه را زير سؤال برد، لذا تمام مسئولين سعي كردند زهرا را از بين ببرند وگرنه حضرت كاري نكرد.

آیت الله اعرافی:

انقلابی بودن در ذات و هویت حوزه علمیه است/ اجازه نمی‌دهیم روحیه استکبارستیزی را از حوزه بگیرند

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که استکبار ستیزی در ذات حوزه است، گفت: کسانی تلاش می کنند که با منطق های لیبرالیستی در جامعه و گاهی در حوزه های علمیه این استکبار ستیزی را از ما بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:

مسوولی که اختلاس می‌کند نمی‌تواند خود را شیعه بنامد

عضو هیات علمی جامعه المصطفی گفت: مسوولی که در امانت خیانت می‌کند و بیت‌المال را تاراج کرده و میلیاردی اختلاس می‌کند و حقوق نجومی می‌گیرد نمی‌تواند خود را شیعه امام حسن عسکری(ع) بداند.

مدیر حوزه های علمیه سراسرکشور:

پژوهش های حوزوی باید ناظر به تقویت حوزه انقلابی باشد

آیت الله اعرافی با اشاره به لزوم توجه طلاب پژوهشگر به پژوهش هایی در سطح حوزه انقلابی گفت: پژوهشی در تراز انقلاب اسلامی است که با جامعه در ارتباط باشد و طلاب جوان باید بدانند در میدان های وسیعی در معرض طرح سؤال و قلمروهای جدید قرار دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد

لزوم بهره‌مندی از نظرات اساتید و نخبگان در تدوین متون درسی حوزه

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به برخی راهکارهای تحول‌بخش در امر تدوین متون درسی حوزه بر لزوم بهره‌مندی هر چه بیشتر از دیدگاه‌ها و نظرات اساتید و نخبگان حوزه در این راستا تاکید کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

تعطیلات باید در کشور کاهش پیدا کند

باید تعطیلات در کشور کاهش پیدا کند، تعطیلات در کشورمان زیاد است، در حوزه سعی کردیم که تعطیلات را کم کنیم و امسال حوزه‌ها 20 روز زودتر از دانشگاه‌ها سال تحصیلی خود را آغاز کردند. نباید درس‌های حوزه و دانشگاه به بهانه‌های مختلف تعطیل شود و تعطیلات زیاد به کشور ضربه می‌زند.

فعالان دانشجویی مطرح کردند:

محافظه کاری برخی مسئولان دانشگاه های قم؛ مانع برپایی کرسی‌های آزاداندیشی

مسؤول بسیج دانشجویی پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: برگزارکنندگان کرسی‌های آزاداندیشی برای جلوگیری از به وجود آمدن زمینه برای وقوع سوء استفاده‌های احتمالی، باید موضوع کرسی‌های آزاداندیشی را به گونه‌ای انتخاب کنند که فضا به سمت پیش‌بینی انتخابات کشیده نشود و همچنین فرد خاصی مشخصاًمورد بحث قرار نگیرد.

در جلسه ستاد راهیان‌نور دانش‌آموزی مطرح شد

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی از برگزاری کنسرت در قم/ برای شادی جوانان کار ایجاد کنید

مرجع تقلید شیعیان گفت: در جایی آمده بود که می‌خواهند برای شادی جوانان کنسرت در قم برگزار کنند و ما پیام دادیم "قم پایگاه اهل‌بیت(ع) است و اگر می‌خواهید جوانان را شاد کنید برای‌شان کار و ازدواج ایجاد کنید".

آیت‌الله مصباح یزدی:

ایجاد موج دین‌شناسی و دین‌خواهی در جهان از برکات انقلاب اسلامی است

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی سبب شد حتی در روستاهای کشور نیز نوجوانان ما دست به حفظ قرآن بزنند ازاین‌رو به برکت این دستاوردها مردم سایر کشورها نیز می‌توانند به فراگیری آموزه‌های دینی بپردازند.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت:

نقش روحانیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین داود نمازی اظهار داشت : وظیفه اصلی روحانیت، دین‌مدار کردن جامعه در کنار زندگی با مردم است و متأسفانه امروز ما شاهد هستیم که 350 مسجد در یک استان بدون روحانی است ، البته در بسیاری از استان‌ها با این مشکل روبه‌رو هستیم و باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

معاون تهذیب حوزه های علمیه:

حفظ سلامت و امنیت جامعه در گرو تقویت کانون خانواده است

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور باتاکید براینکه حفظ سلامت و امنیت جامعه در گرو تقویت کانون خانواده است، گفت: امروز باید تمام موانع بر سر راه ازدواج شناسایی و بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای رفع آنها گام های قانونی برداشته شود.

یادداشت

آخرین اخبار

پربحث ترین ها

    پربیننده ترین ها