حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری مطرح کرد:

صبر؛ منطق شیعه در مواجهه با آزمایشات الهی

رییس فرهنگستان علوم اسلامی لیله‌القدر را شب ولایت توصیف کرد و ابراز داشت: شیعه در احیاء شب قدر می‌آموزد که با صبر باید با امام خود بیعت تازه کرده و در مسیر ابتلائات الهی همواره همگام با ولایت با منطق صبر همراه بماند تا رستگار شود ، صبر و بردباری اساسی‌ترین ویژگی یک مؤمن و معیار شیعه واقعی است.

آیت الله مکارم شیرازی:

طرح کاهش جمعیت کلاهی که دشمنان بر سر مسلمانان گذاشتند/ لزوم تلاش در راستای فرزندآوری بیشتر

یکی از مراجع تقلید طرح کاهش جمعیت در میان مسلمانان را سیاست دشمنان آنان دانست، آن را تهدیدی برای جامعه مسلمانان برشمرد و از مسلمانان خواست از این سیاست دشمن پیروی نکنند و برای آوردن فرزندان صالح بیشتر همت گمارند.

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم:

رشته‌های غیر مرتبط از دانشگاه فرهنگ و هنر حذف‌ شد

سید مرتضی اسماعیلی‌طبا با اشاره به اینکه سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی، کاربردی کردن علوم و بسترسازی برای ایجاد مشاغل در جامعه است، اظهار داشت: رسالت ما ارتقا حوزه‌های فرهنگی و هنری است

آیت‌الله سبحانی:

تبیین نقش پیامبر(ص) در غزوات / غزوه بدر نیز نوعی جنبه دفاعی و مجازاتی دارد

این مرجع تقلید اذعان کرد:جنگ بدر کاملا ثابت کرد که یاران پیامبر(ص) روی ایمان و برای خدا می‌جنگند، کسانی که برای خدا می‌جنگند پیروزی و شهادت برای آن‌ها یکسان است به همین سبب پیروزی بر جبینشان نوشته شده است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمود مدنی مطرح کرد:

جامعه الزهرا(س) از مراکز پیشتاز در زمینه کرسی های علمی پژوهشی و آزاداندیشی می باشد

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به برگزاری چندین کرسی آزاد اندیشی اظهار داشت: فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه تبلیغ صورت گرفته که امیدواریم با یک رویکرد جدید این فعالیت‌ها را گسترش داده و بتوانیم به‌عنوان مهارت آن را موردتوجه قرار دهیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور:

اگر حوزه از واقعیت های جامعه فاصله بگیرد،سکولار می شود

اعرافی اظهار داشت: حوزه در تراز اسلام و انقلاب اسلامی با توده مردم و بدنه جامعه در تعامل است و اگر حوزه از واقعیت های جامعه فاصله بگیرد، به حوزه سکولار تبدیل می شود چرا که اجتماعیات دین ما در دل عبادات گنجانده شده و اجتماعی بودن و نقش آفرینی مثبت اجتماعی در ذات حوزه نهفته است.

نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم:

طلاب درباره مسائل دينی با احدی معامله نمی كنند/بی‌تفاوتی در برابر تذکرات علما معنا ندارد

حجت‌الاسلام جلال رضوی‌مهر نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم با بیان اینکه اجازه ندهیم به اسم هنر احکام اسلام ر ا به سخره بگیرند گفت: هنرمندان هرگز اجازه نمي‌دهند در يارگيري سياسي با آنها ابزاري برخورد شود.

جعفری مطرح کرد؛

نمایشگاه فضای مجازی پاک به دنبال فرهنگ سازی عملی است

مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بحث استفاده از فضای مجازی برای ارتقای سلامت جامعه تحت عنوان سلامت فضای مجازی پاک ایده ای است که در همایش فضای مجازی پاک از سوی دفتر تبلیغات اسلامی دنبال می شود.

آیت الله جوادی آملی:

خطبه فدك آبرويی برای سقيفه نگذاشت/ عقلانيت انسان را حفظ می‌كند

حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با تبيين قسمتی از خطبه فدكيه در درس خارج اظهار داشتند: خطبه فدك آبرويی برای سقيفه نگذاشت، حضرت چه كرد در آن خطبه، چه گفت، چطور مردم را شوراند، چطور اسلام را به آن قلّه اوّلي‌اش معنا كرد، همه را زير سؤال برد، لذا تمام مسئولين سعي كردند زهرا را از بين ببرند وگرنه حضرت كاري نكرد.

آیت الله اعرافی:

انقلابی بودن در ذات و هویت حوزه علمیه است/ اجازه نمی‌دهیم روحیه استکبارستیزی را از حوزه بگیرند

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که استکبار ستیزی در ذات حوزه است، گفت: کسانی تلاش می کنند که با منطق های لیبرالیستی در جامعه و گاهی در حوزه های علمیه این استکبار ستیزی را از ما بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:

مسوولی که اختلاس می‌کند نمی‌تواند خود را شیعه بنامد

عضو هیات علمی جامعه المصطفی گفت: مسوولی که در امانت خیانت می‌کند و بیت‌المال را تاراج کرده و میلیاردی اختلاس می‌کند و حقوق نجومی می‌گیرد نمی‌تواند خود را شیعه امام حسن عسکری(ع) بداند.

مدیر حوزه های علمیه سراسرکشور:

پژوهش های حوزوی باید ناظر به تقویت حوزه انقلابی باشد

آیت الله اعرافی با اشاره به لزوم توجه طلاب پژوهشگر به پژوهش هایی در سطح حوزه انقلابی گفت: پژوهشی در تراز انقلاب اسلامی است که با جامعه در ارتباط باشد و طلاب جوان باید بدانند در میدان های وسیعی در معرض طرح سؤال و قلمروهای جدید قرار دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد

لزوم بهره‌مندی از نظرات اساتید و نخبگان در تدوین متون درسی حوزه

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به برخی راهکارهای تحول‌بخش در امر تدوین متون درسی حوزه بر لزوم بهره‌مندی هر چه بیشتر از دیدگاه‌ها و نظرات اساتید و نخبگان حوزه در این راستا تاکید کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

تعطیلات باید در کشور کاهش پیدا کند

باید تعطیلات در کشور کاهش پیدا کند، تعطیلات در کشورمان زیاد است، در حوزه سعی کردیم که تعطیلات را کم کنیم و امسال حوزه‌ها 20 روز زودتر از دانشگاه‌ها سال تحصیلی خود را آغاز کردند. نباید درس‌های حوزه و دانشگاه به بهانه‌های مختلف تعطیل شود و تعطیلات زیاد به کشور ضربه می‌زند.

یادداشت

آخرین اخبار

پربحث ترین ها

    پربیننده ترین ها