آیت الله اعرافی:

ملت ایران با تبعیت از رهبری آرزوهای سران استکبار را به گور خواهد فرستاد

آیت الله اعرافی خطاب به سران استکبار به ویژه آمریکا گفت: اشتباه نکنید همه گروه های ملت ایران تحت دستور رهبر معظم انقلاب در برابر سخنان سخیف، مواضع جاهلانه و هیأت حاکمه ظالم در دنیا خواهد ایستاد و آرزوهای شما به گور خواهد رفت و هیچگاه خواب های پریشان شما تعبیر نخواهد شد.

آیت‌الله نوری همدانی:

اتحاد علیه داعش تا نابودی داعش‌صفتان با قوت ادامه پیدا کند

یکی از مراجع تقلید گفت: خداروشکر می‌کنیم مقاومت در عراق، لبنان و سوریه داعش را منقلب کردند؛ این اتحاد باید ادامه یابد تا داعش و داعش صفتان از صحنه روزگار محو شوند ، ایادی آنها عربستان سعودی، صهیونیست‌ها و در رأس آن‌ها آمریکایی هم بدانند که داعش محکوم به انقراض و زوال است.

آیت‌الله حسینی بوشهری:

اهل بیت(ع) و علمای دین در حوزه وقف پیشگام بوده‌اند/ گروه مروجان وقف در طول سال تشکیل شود

امام جمعه موقت قم گفت: سیره پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) و نیز علما و بزرگان بر این بوده که نه تنها در گفتار و توصیه، بلکه در مقام عمل وارد حوزه وقف شوند ، اداره حوزه‌های علمیه با توجه به انتظاراتی که در سطح جامعه نسبت به روحانیت وجود دارد، نیازمند گسترش فرهنگ وقف است.

آیت الله شبیری زنجانی:

امروز حوزه بیش از پیش باید پاسخگوی مطالبات دینی مردم باشد

یکی از مراجع تقلید گفت: طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه علاوه بر تقوایی که دارند می‌بایست دو مساله مهم علم و اخلاق را توامان با هم به جلو ببرند و در هر دو به کمالات برسند ، وقتی طلبه می‌تواند در جامعه مؤثر باشد که مردم او را قبول داشته باشند.

مدیرکل ارشاد قم خبر داد :

صدور ۳ هزار و ۶۷۷ مجوز کتاب در سال ۹۶ از سوی مسئولان ارشاد قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد قم با بیان اینکه استان قم دومین استان بعد از تهران در مجوز دادن به کتاب است، گفت: ۳ هزار و ۶۷۷ مجوز کتاب در سال ۹۶ صادر شده که ۲ هزار و ۳۹۶ مجوز مربوط به بخش دینی است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور:

توجه به فرهنگ اخلاقی/آسیب‌های فرهنگی و اخلاقی سازمان‌ها را تهدید می‌کند

آیت‌الله علیرضا اعرافی غفلت از امانت و طعمه‌اندیشی را نخستین آسیب مورد توجه سازمان‌ها و نهادها دانست و اظهار کرد: هر کارمند و مدیری که از حقوق الهی و خدمتی که به عنوان یک فرصت در اختیار اوست غافل شود، سقوط می‌کند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران:

۱۰ هزار طلبه خواهر فعال مجازی پیشتازان فعالیت در فضای مجازی هستند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در حیطه فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران زحمات ۱۰ ساله به ثمر رسیده و امروز می‌توان ادعا کرد که این ۱۰ هزار طلبه فاصل خواهر پیشتازان تبلیغ و فعالیت مذهبی در فضای مجازی هستند.

آیت‌الله اعرافی:

قم به برند تجاری کردن علوم انسانی در کشور تبدیل شود

آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه برند شهر مقدس قم باید به سمت تجاری کردن علوم انسانی برود، گفت: کشور از جهت محتوای فرهنگی سالم تشنه است و در این زمینه حوزه علمیه اثرگذاری بزرگی دارد.

آیت الله حسینی بوشهری:

ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با ظلم، مسأله میانمار را در مجامع بین المللی پیگیری کند

امام جمعه قم گفت:اگر چه مسؤولان در رابطه با مسأله میانمار اقداماتی انجام داده اند و این حرکت را محکوم کرده اند اما کارها باید جدی تر باشد و جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با ظلم باید به مجامع جهانی شکایت کرده و کشورهای اسلامی را برای یاری رساندن به مظلومان همراه کند.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

همایش علمی حوزه انقلابی، مسئولیت‌های ملی و فراملی دی ماه 96در قم برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نجف لک‌زایی دستاورد مهم همایش را گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی روحانیون عنوان کرد و افزود: تمام بخش‌هایی که قبلاً در حوزه روحانیت کار شده بود را در اختیار حوزه قرار دادیم تا در مسیر جدیدی که آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور باز کرده‌اند مورد توجه قرار بگیرد و استفاده شود.

آیت الله سبحانی:

وجود مراکزی چون جامعه‌الزهرا‌(س) یک ضرورت دینی است

حضرت آیت‌الله سبحانی از مراجع معظم تقلید با اشاره به توانمندی طلاب خواهر در تبلیغ دین بین بانوان، تصریح کرد: اگر برنامه‌ریزی برای این بانوان به گونه‌ای باشد که بیش از 90 درصد آنها مبلغه شوند، بسیار بهتر آن است که مشغول خواندن کفایه و مکاسب شوند.

مدیر فرهنگی هنری تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:

چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه در قم برگزار می‌شود

مدیر مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه (اشراق) در قم خبر داد. نشست شعرخوانی شعر حوزه در شهرهای تبریز، گلستان، مشهد و اهواز با محوریت نقد هنرمندانه جاهلیت مدرن و وصف شکوه‌مندانه دفاع از حریم و حرم اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی:

طرح کاهش جمعیت کلاهی که دشمنان بر سر مسلمانان گذاشتند/ لزوم تلاش در راستای فرزندآوری بیشتر

یکی از مراجع تقلید طرح کاهش جمعیت در میان مسلمانان را سیاست دشمنان آنان دانست، آن را تهدیدی برای جامعه مسلمانان برشمرد و از مسلمانان خواست از این سیاست دشمن پیروی نکنند و برای آوردن فرزندان صالح بیشتر همت گمارند.

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم:

رشته‌های غیر مرتبط از دانشگاه فرهنگ و هنر حذف‌ شد

سید مرتضی اسماعیلی‌طبا با اشاره به اینکه سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی، کاربردی کردن علوم و بسترسازی برای ایجاد مشاغل در جامعه است، اظهار داشت: رسالت ما ارتقا حوزه‌های فرهنگی و هنری است

یادداشت

آخرین اخبار

پربحث ترین ها