عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خبر داد:

رئیس دولت تدبیر و امید پاسخ «نامه محرمانه» جامعه مدرسین قم را داد

هدف اصلی سفر اخیر نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور به قم، دیدار با اعضای جامعه مدرسین و تقدیم نامه رئیس جمهور در جواب نامه اعضای این جامعه بوده است،یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تائید این خبر اظهار داشت:آقای نهاوندیان به نمایندگی از رئیس‌جمهور پاسخ نامه ما را داد و سپس مباحثی در این باره بحث و تبادل نظر شد.

آیت الله اعرافی:

انقلابی بودن در ذات و هویت حوزه علمیه است/ اجازه نمی‌دهیم روحیه استکبارستیزی را از حوزه بگیرند

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که استکبار ستیزی در ذات حوزه است، گفت: کسانی تلاش می کنند که با منطق های لیبرالیستی در جامعه و گاهی در حوزه های علمیه این استکبار ستیزی را از ما بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:

مسوولی که اختلاس می‌کند نمی‌تواند خود را شیعه بنامد

عضو هیات علمی جامعه المصطفی گفت: مسوولی که در امانت خیانت می‌کند و بیت‌المال را تاراج کرده و میلیاردی اختلاس می‌کند و حقوق نجومی می‌گیرد نمی‌تواند خود را شیعه امام حسن عسکری(ع) بداند.

مدیر حوزه های علمیه سراسرکشور:

پژوهش های حوزوی باید ناظر به تقویت حوزه انقلابی باشد

آیت الله اعرافی با اشاره به لزوم توجه طلاب پژوهشگر به پژوهش هایی در سطح حوزه انقلابی گفت: پژوهشی در تراز انقلاب اسلامی است که با جامعه در ارتباط باشد و طلاب جوان باید بدانند در میدان های وسیعی در معرض طرح سؤال و قلمروهای جدید قرار دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد

لزوم بهره‌مندی از نظرات اساتید و نخبگان در تدوین متون درسی حوزه

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به برخی راهکارهای تحول‌بخش در امر تدوین متون درسی حوزه بر لزوم بهره‌مندی هر چه بیشتر از دیدگاه‌ها و نظرات اساتید و نخبگان حوزه در این راستا تاکید کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

تعطیلات باید در کشور کاهش پیدا کند

باید تعطیلات در کشور کاهش پیدا کند، تعطیلات در کشورمان زیاد است، در حوزه سعی کردیم که تعطیلات را کم کنیم و امسال حوزه‌ها 20 روز زودتر از دانشگاه‌ها سال تحصیلی خود را آغاز کردند. نباید درس‌های حوزه و دانشگاه به بهانه‌های مختلف تعطیل شود و تعطیلات زیاد به کشور ضربه می‌زند.

فعالان دانشجویی مطرح کردند:

محافظه کاری برخی مسئولان دانشگاه های قم؛ مانع برپایی کرسی‌های آزاداندیشی

مسؤول بسیج دانشجویی پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: برگزارکنندگان کرسی‌های آزاداندیشی برای جلوگیری از به وجود آمدن زمینه برای وقوع سوء استفاده‌های احتمالی، باید موضوع کرسی‌های آزاداندیشی را به گونه‌ای انتخاب کنند که فضا به سمت پیش‌بینی انتخابات کشیده نشود و همچنین فرد خاصی مشخصاًمورد بحث قرار نگیرد.

در جلسه ستاد راهیان‌نور دانش‌آموزی مطرح شد

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی از برگزاری کنسرت در قم/ برای شادی جوانان کار ایجاد کنید

مرجع تقلید شیعیان گفت: در جایی آمده بود که می‌خواهند برای شادی جوانان کنسرت در قم برگزار کنند و ما پیام دادیم "قم پایگاه اهل‌بیت(ع) است و اگر می‌خواهید جوانان را شاد کنید برای‌شان کار و ازدواج ایجاد کنید".

آیت‌الله مصباح یزدی:

ایجاد موج دین‌شناسی و دین‌خواهی در جهان از برکات انقلاب اسلامی است

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی سبب شد حتی در روستاهای کشور نیز نوجوانان ما دست به حفظ قرآن بزنند ازاین‌رو به برکت این دستاوردها مردم سایر کشورها نیز می‌توانند به فراگیری آموزه‌های دینی بپردازند.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت:

نقش روحانیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین داود نمازی اظهار داشت : وظیفه اصلی روحانیت، دین‌مدار کردن جامعه در کنار زندگی با مردم است و متأسفانه امروز ما شاهد هستیم که 350 مسجد در یک استان بدون روحانی است ، البته در بسیاری از استان‌ها با این مشکل روبه‌رو هستیم و باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

معاون تهذیب حوزه های علمیه:

حفظ سلامت و امنیت جامعه در گرو تقویت کانون خانواده است

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور باتاکید براینکه حفظ سلامت و امنیت جامعه در گرو تقویت کانون خانواده است، گفت: امروز باید تمام موانع بر سر راه ازدواج شناسایی و بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای رفع آنها گام های قانونی برداشته شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی:

هجرت از حوزه‌های علمیه به شهرستان‌ها مورد توجه قرار گیرد

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه نباید بگذاریم شهرستان‌ها از طلبه خالی شده و همه طلاب در قم جمع شوند، گفت: طلاب بعد از پایان تحصیل باید به شهرستان‌های خود برگردند و هجرت از حوزه‌های علمیه به شهرستان‌ها مورد توجه قرار گیرد.

در بیانیه بسیج مدرسه علمیه معصومیه مطرح شد:

تعرض نظام سلطه به عزت مردم و استقلال کشور در توافق نامه FATF / هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند!

در بخشی از این بیانیه آمده: "نچه که دل مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی را خون کرده است استفاده دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین از غفلت و خوش بینی ساده لوحان داخلی و پیاده سازی نقشه جامعی برای نفوذ در ارکان تصمیم گیر نظام اسلامی و استحاله انقلاب اسلامی در قالب توافق نامه های بهم پیوسته و پیچیده می باشد."

امام جمعه قم:

معالجه حقوق‌های نجومی فراموش نشود / احساس خطرها درباره FATF جدی گرفته شود

آیت‌الله علیرضا اعرافی با اشاره به اینکه از مسئولان انتظار می‌رود به مسئله تعدیل حقوق‌ها توجه کنند و معالجه حقوق‌های نجومی نباید فراموش شود ادامه داد: اقدام مشترک FATF در مقابله با پول‌شویی معاهده‌ای است که باید در پیوستن و اجرای آن دقت شود چراکه احساس خطرهایی در این زمینه وجود دارد.

یادداشت

آخرین اخبار

پربحث ترین ها