بیانیه آیت الله سیفی مازندرانی پیرامون رئیس جمهور انقلابی؛

اقدامات دولت کنونی را با کدامیک از اصول انقلابی و ارزشها و آرمان های الهی این انقلاب سازگار می دانید؟

از مهمترین مسائل امروز حوزه های علمیه بویژه حوزه ی علمیه قم که باید در رأس امور باشد و برخاسته از مغزای بیانات امام راحل (قدسّ سرّه) و مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظلّه العالی) می باشد، فکر انقلابی و حوزه ی علمیه ی انقلابی است، و بر این اساس دولت انقلابی و نیز رئیس جمهور انقلابی را باید شناخت.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمود مدنی مطرح کرد:

جامعه الزهرا(س) از مراکز پیشتاز در زمینه کرسی های علمی پژوهشی و آزاداندیشی می باشد

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به برگزاری چندین کرسی آزاد اندیشی اظهار داشت: فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه تبلیغ صورت گرفته که امیدواریم با یک رویکرد جدید این فعالیت‌ها را گسترش داده و بتوانیم به‌عنوان مهارت آن را موردتوجه قرار دهیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور:

اگر حوزه از واقعیت های جامعه فاصله بگیرد،سکولار می شود

اعرافی اظهار داشت: حوزه در تراز اسلام و انقلاب اسلامی با توده مردم و بدنه جامعه در تعامل است و اگر حوزه از واقعیت های جامعه فاصله بگیرد، به حوزه سکولار تبدیل می شود چرا که اجتماعیات دین ما در دل عبادات گنجانده شده و اجتماعی بودن و نقش آفرینی مثبت اجتماعی در ذات حوزه نهفته است.

نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم:

طلاب درباره مسائل دينی با احدی معامله نمی كنند/بی‌تفاوتی در برابر تذکرات علما معنا ندارد

حجت‌الاسلام جلال رضوی‌مهر نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم با بیان اینکه اجازه ندهیم به اسم هنر احکام اسلام ر ا به سخره بگیرند گفت: هنرمندان هرگز اجازه نمي‌دهند در يارگيري سياسي با آنها ابزاري برخورد شود.

جعفری مطرح کرد؛

نمایشگاه فضای مجازی پاک به دنبال فرهنگ سازی عملی است

مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بحث استفاده از فضای مجازی برای ارتقای سلامت جامعه تحت عنوان سلامت فضای مجازی پاک ایده ای است که در همایش فضای مجازی پاک از سوی دفتر تبلیغات اسلامی دنبال می شود.

آیت الله جوادی آملی:

خطبه فدك آبرويی برای سقيفه نگذاشت/ عقلانيت انسان را حفظ می‌كند

حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با تبيين قسمتی از خطبه فدكيه در درس خارج اظهار داشتند: خطبه فدك آبرويی برای سقيفه نگذاشت، حضرت چه كرد در آن خطبه، چه گفت، چطور مردم را شوراند، چطور اسلام را به آن قلّه اوّلي‌اش معنا كرد، همه را زير سؤال برد، لذا تمام مسئولين سعي كردند زهرا را از بين ببرند وگرنه حضرت كاري نكرد.

آیت الله اعرافی:

انقلابی بودن در ذات و هویت حوزه علمیه است/ اجازه نمی‌دهیم روحیه استکبارستیزی را از حوزه بگیرند

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که استکبار ستیزی در ذات حوزه است، گفت: کسانی تلاش می کنند که با منطق های لیبرالیستی در جامعه و گاهی در حوزه های علمیه این استکبار ستیزی را از ما بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:

مسوولی که اختلاس می‌کند نمی‌تواند خود را شیعه بنامد

عضو هیات علمی جامعه المصطفی گفت: مسوولی که در امانت خیانت می‌کند و بیت‌المال را تاراج کرده و میلیاردی اختلاس می‌کند و حقوق نجومی می‌گیرد نمی‌تواند خود را شیعه امام حسن عسکری(ع) بداند.

مدیر حوزه های علمیه سراسرکشور:

پژوهش های حوزوی باید ناظر به تقویت حوزه انقلابی باشد

آیت الله اعرافی با اشاره به لزوم توجه طلاب پژوهشگر به پژوهش هایی در سطح حوزه انقلابی گفت: پژوهشی در تراز انقلاب اسلامی است که با جامعه در ارتباط باشد و طلاب جوان باید بدانند در میدان های وسیعی در معرض طرح سؤال و قلمروهای جدید قرار دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد

لزوم بهره‌مندی از نظرات اساتید و نخبگان در تدوین متون درسی حوزه

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به برخی راهکارهای تحول‌بخش در امر تدوین متون درسی حوزه بر لزوم بهره‌مندی هر چه بیشتر از دیدگاه‌ها و نظرات اساتید و نخبگان حوزه در این راستا تاکید کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

تعطیلات باید در کشور کاهش پیدا کند

باید تعطیلات در کشور کاهش پیدا کند، تعطیلات در کشورمان زیاد است، در حوزه سعی کردیم که تعطیلات را کم کنیم و امسال حوزه‌ها 20 روز زودتر از دانشگاه‌ها سال تحصیلی خود را آغاز کردند. نباید درس‌های حوزه و دانشگاه به بهانه‌های مختلف تعطیل شود و تعطیلات زیاد به کشور ضربه می‌زند.

فعالان دانشجویی مطرح کردند:

محافظه کاری برخی مسئولان دانشگاه های قم؛ مانع برپایی کرسی‌های آزاداندیشی

مسؤول بسیج دانشجویی پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: برگزارکنندگان کرسی‌های آزاداندیشی برای جلوگیری از به وجود آمدن زمینه برای وقوع سوء استفاده‌های احتمالی، باید موضوع کرسی‌های آزاداندیشی را به گونه‌ای انتخاب کنند که فضا به سمت پیش‌بینی انتخابات کشیده نشود و همچنین فرد خاصی مشخصاًمورد بحث قرار نگیرد.

در جلسه ستاد راهیان‌نور دانش‌آموزی مطرح شد

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی از برگزاری کنسرت در قم/ برای شادی جوانان کار ایجاد کنید

مرجع تقلید شیعیان گفت: در جایی آمده بود که می‌خواهند برای شادی جوانان کنسرت در قم برگزار کنند و ما پیام دادیم "قم پایگاه اهل‌بیت(ع) است و اگر می‌خواهید جوانان را شاد کنید برای‌شان کار و ازدواج ایجاد کنید".

آیت‌الله مصباح یزدی:

ایجاد موج دین‌شناسی و دین‌خواهی در جهان از برکات انقلاب اسلامی است

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی سبب شد حتی در روستاهای کشور نیز نوجوانان ما دست به حفظ قرآن بزنند ازاین‌رو به برکت این دستاوردها مردم سایر کشورها نیز می‌توانند به فراگیری آموزه‌های دینی بپردازند.

یادداشت

آخرین اخبار

پربحث ترین ها