آیت الله اعرافی:

ملت ایران با تبعیت از رهبری آرزوهای سران استکبار را به گور خواهد فرستاد

آیت الله اعرافی خطاب به سران استکبار به ویژه آمریکا گفت: اشتباه نکنید همه گروه های ملت ایران تحت دستور رهبر معظم انقلاب در برابر سخنان سخیف، مواضع جاهلانه و هیأت حاکمه ظالم در دنیا خواهد ایستاد و آرزوهای شما به گور خواهد رفت و هیچگاه خواب های پریشان شما تعبیر نخواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران:

۱۰ هزار طلبه خواهر فعال مجازی پیشتازان فعالیت در فضای مجازی هستند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در حیطه فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران زحمات ۱۰ ساله به ثمر رسیده و امروز می‌توان ادعا کرد که این ۱۰ هزار طلبه فاصل خواهر پیشتازان تبلیغ و فعالیت مذهبی در فضای مجازی هستند.

آیت‌الله اعرافی:

قم به برند تجاری کردن علوم انسانی در کشور تبدیل شود

آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه برند شهر مقدس قم باید به سمت تجاری کردن علوم انسانی برود، گفت: کشور از جهت محتوای فرهنگی سالم تشنه است و در این زمینه حوزه علمیه اثرگذاری بزرگی دارد.

آیت الله حسینی بوشهری:

ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با ظلم، مسأله میانمار را در مجامع بین المللی پیگیری کند

امام جمعه قم گفت:اگر چه مسؤولان در رابطه با مسأله میانمار اقداماتی انجام داده اند و این حرکت را محکوم کرده اند اما کارها باید جدی تر باشد و جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با ظلم باید به مجامع جهانی شکایت کرده و کشورهای اسلامی را برای یاری رساندن به مظلومان همراه کند.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

همایش علمی حوزه انقلابی، مسئولیت‌های ملی و فراملی دی ماه 96در قم برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نجف لک‌زایی دستاورد مهم همایش را گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی روحانیون عنوان کرد و افزود: تمام بخش‌هایی که قبلاً در حوزه روحانیت کار شده بود را در اختیار حوزه قرار دادیم تا در مسیر جدیدی که آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور باز کرده‌اند مورد توجه قرار بگیرد و استفاده شود.

آیت الله سبحانی:

وجود مراکزی چون جامعه‌الزهرا‌(س) یک ضرورت دینی است

حضرت آیت‌الله سبحانی از مراجع معظم تقلید با اشاره به توانمندی طلاب خواهر در تبلیغ دین بین بانوان، تصریح کرد: اگر برنامه‌ریزی برای این بانوان به گونه‌ای باشد که بیش از 90 درصد آنها مبلغه شوند، بسیار بهتر آن است که مشغول خواندن کفایه و مکاسب شوند.

مدیر فرهنگی هنری تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:

چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه در قم برگزار می‌شود

مدیر مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه (اشراق) در قم خبر داد. نشست شعرخوانی شعر حوزه در شهرهای تبریز، گلستان، مشهد و اهواز با محوریت نقد هنرمندانه جاهلیت مدرن و وصف شکوه‌مندانه دفاع از حریم و حرم اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی:

طرح کاهش جمعیت کلاهی که دشمنان بر سر مسلمانان گذاشتند/ لزوم تلاش در راستای فرزندآوری بیشتر

یکی از مراجع تقلید طرح کاهش جمعیت در میان مسلمانان را سیاست دشمنان آنان دانست، آن را تهدیدی برای جامعه مسلمانان برشمرد و از مسلمانان خواست از این سیاست دشمن پیروی نکنند و برای آوردن فرزندان صالح بیشتر همت گمارند.

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم:

رشته‌های غیر مرتبط از دانشگاه فرهنگ و هنر حذف‌ شد

سید مرتضی اسماعیلی‌طبا با اشاره به اینکه سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی، کاربردی کردن علوم و بسترسازی برای ایجاد مشاغل در جامعه است، اظهار داشت: رسالت ما ارتقا حوزه‌های فرهنگی و هنری است

آیت‌الله سبحانی:

تبیین نقش پیامبر(ص) در غزوات / غزوه بدر نیز نوعی جنبه دفاعی و مجازاتی دارد

این مرجع تقلید اذعان کرد:جنگ بدر کاملا ثابت کرد که یاران پیامبر(ص) روی ایمان و برای خدا می‌جنگند، کسانی که برای خدا می‌جنگند پیروزی و شهادت برای آن‌ها یکسان است به همین سبب پیروزی بر جبینشان نوشته شده است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمود مدنی مطرح کرد:

جامعه الزهرا(س) از مراکز پیشتاز در زمینه کرسی های علمی پژوهشی و آزاداندیشی می باشد

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به برگزاری چندین کرسی آزاد اندیشی اظهار داشت: فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه تبلیغ صورت گرفته که امیدواریم با یک رویکرد جدید این فعالیت‌ها را گسترش داده و بتوانیم به‌عنوان مهارت آن را موردتوجه قرار دهیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور:

اگر حوزه از واقعیت های جامعه فاصله بگیرد،سکولار می شود

اعرافی اظهار داشت: حوزه در تراز اسلام و انقلاب اسلامی با توده مردم و بدنه جامعه در تعامل است و اگر حوزه از واقعیت های جامعه فاصله بگیرد، به حوزه سکولار تبدیل می شود چرا که اجتماعیات دین ما در دل عبادات گنجانده شده و اجتماعی بودن و نقش آفرینی مثبت اجتماعی در ذات حوزه نهفته است.

نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم:

طلاب درباره مسائل دينی با احدی معامله نمی كنند/بی‌تفاوتی در برابر تذکرات علما معنا ندارد

حجت‌الاسلام جلال رضوی‌مهر نایب رئيس مجمع نمايندگان حوزه علميه قم با بیان اینکه اجازه ندهیم به اسم هنر احکام اسلام ر ا به سخره بگیرند گفت: هنرمندان هرگز اجازه نمي‌دهند در يارگيري سياسي با آنها ابزاري برخورد شود.

جعفری مطرح کرد؛

نمایشگاه فضای مجازی پاک به دنبال فرهنگ سازی عملی است

مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بحث استفاده از فضای مجازی برای ارتقای سلامت جامعه تحت عنوان سلامت فضای مجازی پاک ایده ای است که در همایش فضای مجازی پاک از سوی دفتر تبلیغات اسلامی دنبال می شود.

یادداشت

آخرین اخبار

پربحث ترین ها