کد خبر ۱۰۵۲۹۸ انتشار : ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت:

افتتاح ۲۲۰۰ تخت خوابگاهی به مناسبت روز دانشجو

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت با سفر به قم، پس از حضور در المان در دست ساخت شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قم و قرائت فاتحه بر سر مزار آنان، در نشست با معاون فرهنگی دانشجویی و مدیران این معاونت شرکت کرد و در ادامه از فضا‌های ورزشی و خوابگاه دانشجویی کوثر بازدید به عمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری دانشجو، مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت با سفر به قم، پس از حضور در المان در دست ساخت شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قم و قرائت فاتحه بر سر مزار آنان، در نشست با معاون فرهنگی دانشجویی و مدیران این معاونت شرکت کرد و در ادامه از فضا‌های ورزشی و خوابگاه دانشجویی کوثر بازدید به عمل آورد.

 شیما آب‌آب‌زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در این نشست گزارشی از اهم فعالیت‌ها و مسائل مرتبط با خوابگاه‌های دانشجویی، گرمایش و سرمایش ورزشگاه و سلف مرکزی مجتمع پردیس ارائه دادند و بر لزوم تعریف کار دانشجویی برای فعالین فرهنگی تأکید کردند.

در ادامه مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت طی سخنانی، به جایگاه ویژه شهرمقدس قم در میان سایر شهر‌ها اشاره و اظهار داشت: رویکرد معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت این است که نگاه ویژه‌ای به شهر‌های با عقبه زیارتی داشته باشد لذا پیشنهادات خود را در خصوص بهبود زیرساخت‌ها و امکانات ارائه بفرمایید تا اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

اشراقی سپس توانمندسازی کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی را مورد توجه قرار داد و گفت: برنامه‌های مفصلی از سوی وزارت بهداشت برای این منظور تدارک دیده شده که ان‌شاءالله به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

 اشراقی همچنین از افتتاح ۲۲۰۰ تخت خوابگاهی به مناسبت روز دانشجو خبر داد و ابراز کرد: افتتاح این تخت‌های خوابگاهی سه شنبه این هفته با حضور مسئولان کشوری انجام خواهد شد.

وی سپس به قانون حمایت از جوانی جمعیت و خانواده که از سوی دولت و مجلس ابلاغ شده اشاره و عنوان کرد: این طرح، زیرساخت‌های بسیار ارزشمندی به لحاظ قانونی برای مجموعه وزارت علوم و بهداشت فراهم کرده که دانشگاه‌های قم نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت به ابلاغ ۲۴ هزار میلیارد تومان اشاره کرد و ادامه داد: از سوی وزارتخانه، ۲۲ هزار میلیارد تومان برنامه به کمیسیون‌های مجلس و سازمان برنامه اعلام کرده ایم که در زمینه‌های مختلف من جمله تأمین خوابگاه‌های دانشجویی، مشاوره ایرانی اسلامی، ازدواج، آموزش و توانمند سازی دانشجویان است.

بازگشت مجدد شادابی و شور و نشاط دانشجویی با بازگشایی دانشگاه‌ها

اشراقی در ادامه به ایده‌ای که از سوی وزارت بهداشت به وزارت راه در خصوص تعریف  تعدادی واحد مسکونی برای متأهلین دانشگاه‌های علوم پزشکی در کنار پروژه‌های ملی ارائه شده اشاره و اظهار کرد: وزارت راه موافقت اولیه خود را با این ایده اعلام کرده؛ به‌دنبال آماده کردن سازوکار آن هستیم و امیدواریم در زمینه خوابگاه متاهلین اتفاقات خوبی بیفتد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در پایان به بازگشایی دانشگاه‌ها که در حال انجام است اشاره و خاطرنشان کرد: انجام این کار، توان بالایی را از دانشگاه‌ها گرفته و انرژی زیادی از معاونت فرهنگی و دانشجویی می‌برد، اما امیدواریم با حضور مجدد دانشجویان به فضای دانشگاه‌ها  شاهد شادابی و ایجاد شور و نشاط در میان آن‌ها باشیم.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com