کد خبر ۱۱۰۳۱۸ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲
استاندار قم:

صدور مجوز برای واحدهای صنعتی جدید قم نیازمند تامین زیرساخت‌هاست

سیدمحمدتقی شاهچراغی امروز در جلسه شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به مشکلات نظام بازرسی استان قم، اظهار کرد: متاسفانه مسئولان سابق راه و شهرسازی بدون اینکه پاسخگوی ترک فعل‌های خود باشند، از این سمت کنار رفته‌اند و ورود نکردن نظام بازرسی به این موضوع نیازمند بررسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از فارس، سیدمحمدتقی شاهچراغی امروز در جلسه شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به مشکلات نظام بازرسی استان قم، اظهار کرد: متاسفانه مسئولان سابق راه و شهرسازی بدون اینکه پاسخگوی ترک فعل‌های خود باشند، از این سمت کنار رفته‌اند و ورود نکردن نظام بازرسی به این موضوع نیازمند بررسی است.

وی با بیان اینکه اداره‌کل راه و شهرسازی باید با حل مشکل صدور اسناد واحدهای مستقر در جاده قدیم قم-تهران این واحدها را از بلاتکلیفی خارج کند، عنوان کرد: افراد بسیاری در قم درگیر سند ملک خود هستند که رسیدگی به مشکل آن‌ها باید به‌عنوان یکی از اولویت‌ها دنبال شود.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه بستر سرمایه‌گذاری باید توسط همه مسئولان تسهیل شود، گفت: استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه یکی از اولویت‌های دولت در مباحث تجاری است.

استاندار قم با اشاره به اعلام آمادگی مجموعه مدیریت استان به منظور بهبود فضای تجارت خارجی تجار و فعالان اقتصادی قم، مطرح کرد: باتوجه به اینکه مصوبه معافیت حقوق و ورود ماشین آلات صنعتی لغو شد، مدیریت استان در این راستا و تسهیل واردات این محصولات با آمادگی کامل در خدمت تولیدکنندگان است.

وی با بیان اینکه الزام خرید نقدی مواد اولیه در عوض خرید اعتباری از شرکت‌های خارجی خط مشی جدید وزارت صمت است، خاطرنشان کرد: اگر واحدهای تولیدی استان و به طور ویژه واحدهای فعال در حوزه صنعت کفش با این خط مشی به مشکلاتی برخورده‌اند، مجموعه مدیریت استان این آمادگی را دارد که با مکاتبه با مسئولان ملی در شیوه اعمال آن تغییراتی ایجاد کند.

شاهچراغی با اشاره به اینکه شرکت‌های صنعتی قم شامل اعمال ضریب محرومیت نشده‌اند، تصریح کرد: در این راستا نیز به دنبال هماهنگی و مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه کشور هستیم.

وی در ادامه افزود: به منظور ساماندهی وضعیت شهرک تخصصی کفش، صاحبان مجوزهای صادر شده باید در اراضی 96 هکتاری، طی مدت یک سال آینده نسبت به ارائه اطلاعات دقیق و مشخص از پیشرفت فیزیکی طرح‌های عمرانی خود اقدام کنند.

استاندار قم با اشاره به مشکلات شهرک‌های صنعتی در زمینه واگذاری برق و آب، یادآور شد: امروز به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود باید در خصوص برخی از این واگذاری‌ها که در گذشته انجام شده است بازنگری صورت گیرد.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com