کد خبر ۱۱۱۳۰۰ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲
آیت‌الله رجبی:

فاصله از اهل بیت(ع) عامل بسیاری از مشکلات است

مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت:جدایی و فاصله از اهل بیت(ع) عامل بسیاری از مشکلات است، متأسفانه آن گونه که شایسته و بایسته است با اهل بیت(ع) ارتباط نداریم و فقط زمانی به سراغ ایشان می‌رویم که گرفتاری برایمان پیش آمده باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از تسنیم، آیت‌الله محمود رجبی ظهر امروز در مراسم عزاداری که به مناسبت روز پنجم محرم در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، جدایی و فاصله از اهل بیت(علیهم السلام) را عامل بسیاری از مشکلات دانست و اظهار داشت: متأسفانه آن گونه که شایسته و بایسته است با اهل بیت(علیهم السلام) ارتباط نداریم و فقط زمانی به سراغ ایشان می‌رویم که گرفتاری برایمان پیش آمده باشد.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: این بی ادبی است که فقط در زمان نیاز و مشکلات سراغ اهل بیت (علیهم السلام) برویم و صرفاً به فکر حل مشکلات خود باشیم. اگر صادقانه بر در خانه اهل بیت(علیهم السلام) وارد شویم، ایشان ما را در مشکلات نیز تنها نخواهند گذاشت.

مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: باید صادقانه به این سؤال پاسخ دهیم که در مسائل مختلف زندگی تا چه اندازه به امام حسین(علیه السلام) و اهل بیت(علیهم السلام) اعتماد می‌کنیم؟ آیا اعتماد ما به اسباب مادی بیشتر از حضرات معصومین (علیهم السلام) نیست؟ آیا فقط زمانی که هیچ کاری از دست ما بر نیامد به سراغ ایشان می‌رویم؟ تمام آنچه به ما می‌رسد از مسیر اهل بیت (علیهم السلام) است و آسان‌ترین، مطمئن‌ترین و نتیجه بخش‌ترین راه، پیوسته توسل به ایشان است.

وی با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: هر نوع و هر اندازه ارتباط با حضرات معصومین (علیهم السلام) ارزش زیادی دارد و بیش از آنچه که ما می‌دهیم به ما باز می‌گردانند.

رجبی خاطرنشان کرد: یکی از پاداش‌ها همین است که اسباب هدایت و تغییر انسان را فراهم می‌سازند؛ اما اگر شکر این نعمت را به جا نیاوریم، عذاب خدا گریبان گیرمان خواهد شد، یکی از بالاترین عذاب‌ها این است که خداوند نعمت محبت به اهل بیت (علیهم السلام) و امام حسین (علیه السلام) را از ما می‌گیرد.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com