کد خبر ۱۱۱۳۳۶ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵
شهید حسین محمدی کیلوائی:

در مکتب حسین(ع) باید درس شجاعت آموخت

در وصیت نامه شهید «حسین محمدی کیلوائی» می‌خوانید: من در مکتب حسین (ع) در جبهه‌ها درس شهادت را گرفتم و آموختم که در نهضت حسین باید درس شجاعت را آموخت، از شما می‌خواهم که صابر باشید و در مقابل مشکلات ایستادگی کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس، شهید حسین محمدی کیلوائی فرزند اکبر در سال ۱۳۴۷ در شهر مقدس قم چشم به جهان گشود. او در مورخه ۲۵ تیرماه ۱۳۶۴ از طریق بسیج شهرستان قم به جبهه جنوب اعزام و در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۶۴ در عملیات غرورآفرین عاشورای ۲ در منطقه چنگوله به علت اصابت تیر به فیض عظیم شهادت نائل گشت.

پیکر پاک این شهید طی مراسم باشکوهی در مورخه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۶۴  در گلزار شهدای علی‌بن‌جعفر(ع) قم به خاک سپرده شد. در ادمه وصیت نامه این شهید والامقام را می‌خوانید.

بسمه تعالی

حمد و سپاس خدای بزرگ را که بر من منت نهاد و مرا به راه مستقیم هدایت کرد، خدای بزرگ را بسیار شاکر و سپاسگزارم که به من توفیق خدمت در راهش را عطا فرمود.

ما پیروان مکتب حسین(ع) هستیم و به ندای نایب امام زمان(عج) لبیک گفتیم و تا جان در بدن داریم، آن را در راهش اهدا خواهیم کرد. ای مسلمانان، همگی به پا خیزید و ریشه ظلم و ستم در جهان را خشک کنید تا عدل و عدالت، دادگستر این راه باشد.

ای کاش من در کربلا بودم و امام را یاری می‌کردم؛ به هوش باش که اگر لحظه‌ای به خود نیایی تا ابد نخواهی فهمید، هر چه زودتر تصمیمت را بگیر و حرکت کن که لحظه‌ای دیگر دیر است.

با سلام خدمت امام و امت و پیروان راستین ایشان و با سلام بر شما شهدای اسلام و با سلام خدمت شما پدر و مادر عزیزم. پس از عرض سلام سلامتی شما را از خدای متعال خواهانم.

پدر و مادر عزیز! من در مکتب حسین در جبهه‌ها درس شهادت را گرفتم و آموختم که در نهضت حسین(ع) باید درس شجاعت را آموخت. از شما می‌خواهم که صابر باشید و در مقابل مشکلات ایستادگی کنید و در هر لحظه امام را دعا کنید و مرا حلال کنید و از جانب من از تمام دوستان و آشنایان خداحافظی کنید.

لحظاتی دیگر به عملیات مانده؛ قلب‌ها به عشق حسین(ع) می‌تپد. انگار که به دنیای جدیدی دست پیدا کرده‌ام. آیا زنده‌ایم یا به دیار دیگر می‌رویم. تمام بچه‌ها در سنگر اشک می‌ریزند و حسین(ع) را صدا می‌کنند.

از خدا می‌خواهم که مرا بیامرزد و از گناهان من درگذرد. به امید دیدار در صحن اباعبدالله(ع). خدانگهدار.

گفتم مگر ز رویت زاهد خبر نداری/ گفتا که تاب خورشید هر بی‌بصر ندارد

گفتم به کوی عشقت پایم به گِل فرو شد/ گفتا که کوچه عشق راهی به در ندارد

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com