کد خبر ۱۱۱۳۷۵ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲
حجت‌الاسلام مؤمنی:

برخی تخریب چهره معنوی قم را هدف گرفته‌اند

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه برخی تخریب چهره معنوی قم را هدف گرفته‌اند، گفت: متاسفانه گناهان در جامعه عادی‌سازی شده است و برخی حرمت شهر کریمه اهل‌بیت(س) را نگه نمی‌دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی در هشتمین روز محرم طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار داشت: عدم تعلق به دنیا و بر حذر بودن از دنیا در کلام سیدالشهدا بسیار مورد اهمیت است.

وی افزود: شناخت آسیب ها و آفت های دنیا بسیار مهم است چرا که این آفت ها می تواند خسارت های جبران ناپدیری به حیات انسان وارد می کند و تمام بلایی که در کربلا به وجود آمد معلول دلبستگی و تعلق دشمنان به دنیا بود.

مومنی خاطر نشان کرد: امام حسین (ع) همواره اصحاب خود را توصیه به تقوا می نمودند و از دلبستگی به دنیا بر حذر می داشتند و می فرمودند دنیا اگر قرار بود برای کسی بماند و قرار بود کسی در این دنیا باقی بماند انبیاء الهی مستحق تر و لایق تر بر مسئله بقا بودند.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: هیچ احدی بقاء را در دنیا نمی تواند درک کند چرا که بقاء مختص ذات مقدس الهی است و بشر نمی‌تواند از مرگ فرار کند.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: طبق فرموده امام حسین (ع) دنیا دار امتحان و بلاست و همه انسان ها باید در این دنیا خود را آماده امتحان کنند و با این آزمایشات خود را برای دار باقی آخرت مهیا کنند.

وی یادآو شد: دنیا پلی برای عبور به سمت آخرت است و هر کسی با هر حالی باید از این دنیا مهاجرت کند به همین خاطر لازم است باور مرگ در جامعه ایجاد شود چرا که باور مرگ باعث نشاط و انرژی در جامعه می شود.

مومنی در ادامه گفت: عدم خروج از مدار حق می تواند انسان را مهیای سفر آخرت نماید چرا که تمام جلوه های دنیوی  و نعمات آن به سمت اضمحلال در حرکت است و باقی نیست و شادی های دنیا مبدل به غم خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برخی تخریب چهره معنوی قم را هدف گرفته‌اند، گفت: متاسفانه گناهان در جامعه عادی‌سازی شده است و برخی حرمت شهر کریمه اهل‌بیت(س) را نگه نمی‌دارند.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com