کد خبر ۱۱۱۳۹۴ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲
استاد حوزه علمیه قم:

میدان جهاد و مبارزه فقط جنگ و عرصه نظامی نیست

استاد حوزه علمیه قم گفت: جنگ و جهاد برای این است که پاکان از ناپاکان جدا شوند. برای اینکه مشخص شود چه کسی مؤمن است و چه کسی منافق.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از مهر، حجت الاسلام احمد پناهیان بعد از ظهر یکشنبه در مراسم عزاداری هیئت محبین اهل بیت (ع) در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه کسی که با امامش زندگی نکند و همراه او نباشد، لیاقت جهاد پای رکاب امام را هم پیدا نمی‌کند، اظهار کرد: جنگ و جهاد برای این است که پاکان از ناپاکان جدا شوند و کسی که ایمان به خدا دارد، جبهه جهاد را خالی نمی‌گذارد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه میدان جهاد و مبارزه فقط جنگ و جهاد نظامی نیست، ادامه داد: هفت عرصه جهاد در بیانیه گام دوم انقلاب پیش روی ماست؛ اخیراً هم جهاد تبیین اضافه شد.

وی افزود: اگر بنشینیم و نگاه کنیم، عرصه بعدی جهاد و مأموریت بعدی هم به ما محول می‌شود؛ باید در میدان جهاد باشیم تا دستور بعدی صادر شود.

حجت الاسلام پناهیان اضافه کرد: کسانی که همراه امام هستند، رشد و پیشرفتشان تعجب برانگیز است برای دیگران لِیَغِیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ هستند و اینها دشمن را عصبانی می‌کنند.

وی ابراز داشت: اگر امام حسینی باشیم در این صورت نمی‌توانیم بایستیم و به محض اینکه متوقف شدیم، بدانیم داریم از لشکر اباعبدالله (ع) فاصله می‌گیریم.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه از امام حسین (ع) بخواهیم که ما را حسینی کند، خاطرنشان کرد: نباید حتماً اباعبدالله (ع) در کربلا جانش به خطر بیفتد، تا ما به فکر یاری اماممان باشیم. اهداف امام حسین (ع) را ما باید عملیاتی کنیم و همیشه نباید برای کشتن و کشته شدن خود را آماده کنیم.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com