کد خبر ۱۱۱۴۰۱ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴
استاد حوزه علیمه قم:

زندگی هدفمند و تشخیص درست ویژگی بارز شهدای عاشوراست

استاد حوزه علمیه قم گفت:پیرو اهل بیت (ع) باید هدفمند زندگی کرده و در تشخیص اولویت‌های خود دقت داشته باشد و هدفمندی و تشخیص درست اولویت، ویژگی بارز شهدای عاشوراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین هادی الیاسی شامگاه یکشنبه در مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم هیئت خادم الرضا (ع) که در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار شد، داشتن هدف متعالی در زندگی را یکی از ابزارهای عاقبت بخیری دانست و گفت: اگر برای خود ماندن در راه ولایت را هدف قرار دهیم عاقبت بخیر خواهیم شد.

وی افزود: روایت است از امیرالمؤمنین (ع) که اگر کسی دو روز از زندگی اش همچون یکدیگر باشد ضرر کرده است؛ باید در تحصیل، اشتغال و سایر ابعاد زندگی خود هدف گذاری کنیم تا در دراز مدت تحولات خوبی را در حیات خود رقم بزنیم.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: اگر زندگی خود را هدف گذاری نمائیم دیگر می‌دانیم عمرمان و زمانی را که خداوند در اختیار ما قرار داده است، صرف چه اموری کنیم و از چه اموری پرهیز داشته باشیم.

وی تعیین اولویت‌های زندگی را یکی دیگر از عوامل عاقبت بخیری برشمرد و گفت: باید اصلی ترین اولویت زندگی خود را کسب رضایت الهی بدانیم؛ اگر ده روز در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت کردیم و تغییری در رفتار ما ایجاد نشد باید بدانیم در تعیین اولویت‌های زندگی خود دچار اشتباه شده‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین الیاسی رضایت خدا و پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) را اولویت زندگی انسان دانست و تصریح کرد: نگذارید فضای مجازی و تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام بر شما غلبه کرده و از اولویت اصلی غافل نماید.

وی با اشاره به روایتی افزود: اگر این دهه گذشت و من با قبل از شب اول محرمم تفاوت نداشتم، ضرر کرده‌ام.

سخنران هیئت خادم الرضا (ع) بیان داشت: باید خانواده ما تغییر در اخلاق، رفتار و ادب ما را بعد از این دهه احساس کند؛ در مجلس امام حسین (ع) ملائکه می آیند و خود را متبرک می‌نمایند.

وی گفت: هیئت کلاس انسان سازی است و باید آن چنان اثری روی ما بگذارد که اگر روزی دچار بداخلاقی شدیم خانواده ما توصیه رفتن به مراسم روضه خوانی را به ما داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین الیاسی در پایان خاطرنشان کرد: محب اهل بیت (ع) باید هدفمند زندگی کرده و در تشخیص اولویت‌های زندگی خود دقت داشته باشد؛ شهدای دشت کربلا افرادی بودند که هدف خود را رضایت خدا، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) قرار داده و در روز عاشورا اولویت را به درستی و فدا شدن در راه امام تشخیص دادند. همین هدفمندی و اولویت شناسی موجب عاقبت بخیری یاران امام حسین (ع) و سربلندی آنان شد.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com