کد خبر ۱۱۱۵۱۱ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷
۱۶۰ میلیارد برای تکمیل پروژه نیاز است؛

تملک ۱۱۰ پلاک برای اجرای پروژه چهل اختران قم

مدیر منطقه یک شهرداری قم از پیشرفت 52 درصدی پروژه چهل اختران خبر داد و گفت: تا امروز تعداد املاک خریداری‌شده در این طرح 110 پلاک بوده و تملک 40 پلاک هنوز باقی‌مانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مجید محمدرضاخانی در گفت‌وگویی خبری، اجرای پروژه چهل اختران را یکی از پروژه‌های مهم منطقه یک در سال ۱۴۰۱ دانست و اظهار داشت: ادامه این پروژه امسال با توجه به تأمین منابع مالی آن در سفر اخیر ریاست جمهوری به شهر قم، در دستور کار قرار گرفته است.

وی تعداد املاک واقع در طرح چهل اختران را ۱۵۰ پلاک اعلام کرد و افزود: تا امروز تعداد املاک خریداری‌شده در این طرح ۱۱۰ پلاک بوده و تملک ۴۰ پلاک هنوز باقی‌مانده است که امیدواریم به‌زودی به پایان برسد.

مدیر منطقه یک شهرداری قم، یکی مشکلات تملک در محدوده چهل اختران را قیمت پایین املاک دانست و بیان کرد: املاک قدیمی‌ساز هستند و ارزش ریالی کمتری نسبت به سایر نقاط شهر دارند و این موضوع چالش‌هایی برای اهالی این محله ایجاد کرده است.

وی حجم عملیات انجام‌شده در پروژه چهل اختران را ۱۵ هزار و ۲۷۶ مترمربع عنوان کرد و گفت: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه تا امروز در حدود ۵۲ درصد بوده و برای ادامه پروژه با حجم ۱۴ هزار و ۴۰۰ مترمربع نیازمند ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

محمدرضاخانی در پایان با تأکید بر استفاده از اراضی ۴۸ هکتاری در اتمام این پروژه خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تأمین منابع مالی این پروژه و اختصاص دوباره مدیریت اراضی ۴۸ هکتاری به شهر قم امیدواریم این پروژه نیز به‌زودی به بهره‌برداری برسد.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com