کد خبر ۱۱۱۵۸۵ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸
قائم مقام‌ مرکز تحقیقات علمی‌ حکومت اسلامی:

چهارمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی در قم برگزار می‌شود

قائم مقام‌ مرکز تحقیقات علمی‌حکومت اسلامی از برگزاری چهارمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین امیر رضا عابدی نژاد صبح روز چهارشنبه در نشست خبری در دبیرخانه خبرگان رهبری در قم اظهار داشت: چهارمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی از امروز فراخوان خود را ارائه داده و در قم برگزار خواهد شد.

قائم مقام مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی محوریت چهارمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی را پایان نامه‌های سطح ۴ و دکتری دفاع شده در سال ۱۴۰۰ و کتاب‌ها و مقالات علمی - پژوهشی منتشر شده در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

وی برگزار کننده همایش را مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی عنوان کرد و افزود: تشویق و حمایت از نویسندگان کتاب‌ها، مقالات و پایان نامه‌های برتر حکومت اسلامی، شناسایی کتاب‌ها، مقالات، پایان نامه‌ها و نویسندگان برتر حکومت اسلامی و معرفی آنها به جامعه علمی و کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب حکومت اسلامی از اهداف برگزاری همایش هستند.

وی با اشاره به دیگر اهداف برگزاری همایش گفت:
جهت دهی پژوهش علمی حکومت اسلامی در جهت اولویت‌های نظام اسلامی و ترویج فرهنگ پژوهش‌های راهبردی در موضوعات حکومت اسلامی در میان حوزویان و دانشگاهیان دیگر هدف‌های برگزاری همایش کتاب سال حکومت اسلامی است.

دبیر چهارمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی گفت: محورهای برگزاری این همایش در سه بخش فقه حکومتی، اندیشه اسلامی و حقوق عمومی است.

عابدی نژاد گفت: زیرشاخه‌های محور اندیشه سیاسی نیز شامل مبانی نظری اندیشه سیاسی در اسلام، فلسفه سیاسی اسلام، کلام سیاسی، اخلاق سیاسی در نظام اسلامی، جامعه شناسی و آینده پژوهی سیاسی انقلاب اسلامی می‌شود.

وی مبانی و مسائل حقوق اساسی اسلامی، حقوق بشر اسلامی، دولت اسلامی و حقوق عامه و حقوق بین الملل اسلامی را به عنوان زیرشاخه‌های محور حقوق عمومی همایش ذکر کرد.

عابدی نژاد همچنین زیر شاخه‌های محور فقه حکومتی را فلسفه مبانی و مسائل کلان فقه حکومتی، ساختارهای اجتماعی و نهاد حکومتی، فقه قواعد و سیاست‌های اداره نظام و ولایت فقیه و نظامات سیاسی و اجتماعی عنوان کرد.

وی مهلت ارسال آثار به همایش را تا پایان آبان ماه ۱۴۰۱ ذکر کرد و افزود: امید است با انجام به موقع داوری‌ها بتوانیم همایش را بهمن ماه امسال در دبیرخانه خبرگان رهبری در قم برگزار کنیم.

عابدی نژاد به شرایط ثبت نام در همایش اشاره کرد و گفت: تمامی پژوهشگران باید ابتدا در سامانه همایش به آدرس اینترنتی www.rcipt.ir ثبت نام کرده و سپس ۲ نسخه از آثار خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.
وی افزود: پژوهشگران می باید آثار خود را به آدرس دبیرخانه در قم به نشانی میدان رسالت، ابتدای بلوار بسیج، دبیرخانه خبرگان رهبری مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی ارسال کنند.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com