کد خبر ۱۱۳۵۱۵ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم:

ادامه خط متروی قم توجیه‌پذیری و ظرفیت مسافر بهتری دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم با اشاره به اینکه فازهای بعدی متروی قم نیز در حال بررسی هستند گفت: ادامه خط مترو توجیه‌پذیری و ظرفیت مسافر بهتری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری مهر، ابراهیم معتمدی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه متروی قم، اظهار کرد: در حوزه متروی قم دو موضوع اصلی تأمین واگن و اصلاح قرارداد وجود داشت و با پیگیری‌های انجام‌شده با محوریت مدیریت ارشد استان توانستیم قرارداد مترو را اصلاح و این قرارداد را به‌روز کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم با اشاره به تلاش‌های انجام گرفته برای تکمیل فاز اول مترو، مطرح کرد: در حال حاضر نیز این فاز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در خصوص بحث تأمین واگن نیز عنوان کرد: در این راستا نیز چندین جلسه برگزارشده و در حال حاضر مجموعه مدیریت شهری در حال رایزنی برای خرید واگن از شرکتی که بتوانند تا پایان سال واگن‌ها را تحویل دهد، هستند.

معتمدی با اشاره به اینکه فازهای بعدی مترو نیز در حال بررسی هستند، خاطرنشان کرد: ادامه خط مترو توجیه‌پذیری و ظرفیت مسافر بهتری دارد که درنتیجه به دنبال آن هستیم که از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این راستا استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در پایان تصریح کرد: یکی از ایستگاه‌های خط ۲ متروی قم با قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان تلاقی دارد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com