کد خبر ۱۱۳۶۹۳ انتشار : ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

برنامه‌های استان قم در هفته پژوهش چیست؟

رئیس دانشگاه قم برنامه‌های استان در هفته پژوهش را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسین شریفی امروز ۱۳ آبان ماه در آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران استان قم که به مناسبت هفته پژوهش در سالن همایش‌های دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه زیرساخت‌های پژوهشی متنوعی وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه از ظرفیت این زیرساخت‌های پژوهشی ایجاد شده در حوزه علوم انسانی و اسلامی، تاکنون در سطح جهانی به‌خوبی استفاده ‌نشده است.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته ۸۰۰ مقاله تدوین‌ شده در قم در سطح جهانی به مرجع علمی و مورد پذیرش مراکز تراز جهانی تبدیل ‌شده است، مطرح کرد: این تعداد مقاله در مقایسه با ۷۸ هزار مقاله تدوین‌ شده در سال ۱۴۰۰ توسط مراکز علمی کشور، بسیار ناچیز است.

رییس دانشگاه قم با اشاره به سیر صعودی تولید علم در استان قم در ابعاد جهانی، مطرح کرد: حجم مقالات تولید شده در سطح جهانی کافی نیست و همچنین تعداد اساتید قم که ۲درصد بیش‌تر نیست، بسیار کم است.

وی همچنین به تشریح برنامه‌های استان قم در طول هفته پژوهش و فناوری پرداخت و افزود: تورهای دانشجویی و اساتید دانشگاه از مراکز صنعتی و تولیدی، تشکیل ستاد راهیان پیشرفت برای حضور مستمر دانشجویان در مراکز صنعتی، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری استان، برگزاری جشنواره دانش‌آموزی، حضور بیش از ۳۰ استارتاپ در نمایشگاه فناوری، برگزاری هفت کارگاه آموزشی و چهار نشست تخصصی به همراه تجلیل از پژوهشگران برتر از جمله برنامه‎‌های استان قم در این عرصه است.

شریفی با اشاره به اینکه از ۵۵ پژوهشگر برتر در استان قم در سال ۱۴۰۱ تجلیل شده است، خاطرنشان کرد: از تجربه، توانمندی، خلاقیت و ظرفیت‌های این افراد در عرصه‌های مختلف علمی، صنعتی و دانش‌بنیانی باید استفاده شود و رها نشود.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com